fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prebúdzanie a objavovanie Slovenska zahraničnými producentmi a nový film vyrábaný u nás

Máte tip? napíšte nám mailom

Bolo už na čase, aby aj našu krásnu a malebnú krajinu objavili filmári zo zahraničia. Pre nich ide o šetrenie peňazí a u nás o nenávratnú propagáciu. Tak o čom tento článok vlastne bude? O novom filme, ktorý sa bude u nás natáčať. Už titulný obrázok napovedá, čoho sa bude týkať. Viete to už aj vy?

Určite ste postrehli, že Ministerstvo kultúry za podpory s Audiovizuálnym fondom vybudovali lepšie zázemie na natáčanie filmov. Filmová spoločnosť, ktorá na Slovensku preinvestuje viac ako 2 milióny eur získa podporu z Audiovizuálneho fondu. Podpora je v podobe spätnej dotácie spoločnosti vo výške až 20% . Jednoduchšie. Nejaká spoločnosť u nás natočí film a minie viac ako 2 milióny.V tom prípade 20% z minutej sumy u nás vrátime spoločnosti späť v rámci štátnej dotácie. Je to naozaj výborná podpora a jeden z mnohých začiatočných krokov vybudovať u nás ateliéry svetového významu, ktoré sú v pláne. Minúť tie peniaze u nás môžu naozaj rôzne. Či už na kúpu vecí do filmu, prenájom ateliérov (prírodných či tých na Kolibe v Bratislave) alebo zamestnanie našich obyvateľov priamo v štábe.  Viac informácií TU.

Prečítajte si tiež:
Mladá Iránka túžila vyzerať ako Angelina Jolie a preto podstúpila viac než 50 plastík. Teraz sa z nej ľudia smejú, že vyzerá ako zombie

Menšie množstvo ľudí už ale spozorovalo, že prvýkrát túto možnosť využila spoločnosť  The Weinstein Company s druhou sériou známeho, ale bohužiaľ zatiaľ najmä v zahraničí populárneho seriálu, Marco Polo, o ktorom sa niečo málo dozviete práve TU.

Tentoraz ide o spoločnosť Lionsgate, ktorú viacero z vás pozná určite z produkovania filmovej série Hry o život či Crash (Sandra Bullock) a Všetko je stratené (Robert Redford). Film bude niesť názov Robin Hood: Origins. Natáčať sa bude podobným štýlom akým sa točil napríklad aj nový Sherlock Holmes. Na Slovensku plánuje spoločnosť preinvestovať až 15 miliónov dolárov. Celkový rozpočet ráta s oveľa vyššou sumou, až 65 miliónov dolárov. Ako už názov filmu hovorí, pôjde o ďalšiu verziu „britského Jánošíka“ v Sherwoodskom lese.

Natáčať sa bude v Chorvátsku, Maďarsku a na Slovensku. Práve u nás to bude v rozmedzí september 2016 až august 2017. Presné lokality zatiaľ ešte nie sú známe, ale určite v priebehu najbližších týždňov budú. Čo je ale známe je hviezdne herecké obsadenie. Na režisérsku stoličku si sadne Otto Bathurst, ktorý je britského pôvodu a

Prečítajte si tiež:
POZOR! Androidom sa šíri nový vírus

Jamie Foxx

 má za sebou najmä seriály ako Hysteria, Criminal Justice či Gangy z Birminghamu. V hlavných úlohách by sa mal objaviť Taron Egerton (Kingsman: Tajná služba, Legendy zločinu, Orol Eddie), Eve Hewsonová (Most špiónov, Toto je to miesto) a naozaj svetovo známy Jamie Foxx (Šéfovia na zabitie, Divoký Django).

Taron Egerton
Taron Egerton

Samotný film by mal prísť do kín už v roku 2017 a uvidíme koľko z našej krajiny sa tam ukáže a či sa tam objaví aj slovenský komparz či herci. Presnejšie informácie budú jasné samozrejme až neskôr, no už teraz môžeme byť zvedavý, ako sa toho režisér a herci zhostia. Predsa len ide o mnohokrát opakovanú tému na film. Článok sa budem snažiť aktualizovať.

Zdroj: culture.gov.sk
Zdroj obrázkov: google.sk – Taron Egerton
Jamie Foxx

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií