fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Objímanie stromov nie je hlúposť. Viete, ako vám to pomôže?

Máte tip? napíšte nám mailom

Všimli ste si niekedy v parku ľudí, ktorí objímali stromy? Nie, naozaj nie sú blázni. Naopak, objímanie stromov je veľmi zdravé a môžete si vychutnať ich liečivú silu.

Objímanie stromov zlepšuje fyzický aj duševný stav

Po anglicky sa objímanie stromov povie „tree hugger“. Pre naše zdravie je to prospešné nielen podľa biológov, ale aj podľa starej čínskej medicíny. Stromy medzi sebou komunikujú a sú plné energie. Môžete sa na tom smiať alebo si ťukať na čelo, že je to hlúposť. Sila prírody je ale omnoho väčšia, ako si dokážeme predstaviť. Liečivá sila stromov je vedecky dokázaná. Pomáhajú bojovať proti stresu, depresii a dokážu brať si našu bolesť na seba. V neposlednom rade nás nabijú dobrou energiou.

Nie je to komplikované

Neviete, ako začať? Prípadne sa bojíte, že by vás niekto videl? Zahoďte obavy za hlavu a začnite s tým ešte dnes. Najskôr si pri prechádzke prírodou vyberte zdravý zelený strom na nejakom slnečnom mieste. Pristúpte k nemu a môžete mu tiež povedať, o čo prosíte. Objímte kmeň, môžete sa dotýkať aj konárov alebo koreňov. Vnímajte jeho krásu, vôňu a detaily. Môžete sa oň oprieť chrbtom, prípadne sa k nemu posadiť. Zhlboka dýchajte a nechajte svoje myšlienky plynúť. Pocítite príjemnú úľavu. Pri odchode môžete stromu venovať kvet alebo kameň za to, že vás vypočul.

Prečítajte si tiež:
Juhokórejčania zapojili rúška do módneho priemyslu: Ponúkajú tutoriály

Performance Art Vegan GIF - Find & Share on GIPHY

Účinky sú vedecky potvrdené

Ešte sále je pre vás objímanie stromov divné? Medzi ľuďmi a stromami je vytvorený harmonický vzťah odjakživa. Stromy slúžil na stavbu domov, nábytku i vecí potrebných na prežitie. Život pri stromoch je zdravší a kvalitnejší. Robili sa rôzne výskumy, kde sa potvrdilo, že ľudia žijúci blízko lesa sú menej chorí ako tí v meste. Svoj výskum robili aj biológovia. Vzorky stromov borovice, brezy, duba a topoľa pokryli baktériami. Zistili, že sa dokážu vyčistiť od mikroorganizmov do pol hodiny. Dospeli tak k názoru, že bývanie v drevenom dome môže zlepšiť úroveň pozitívnej energie a lepšie vplýva na celkové zdravie.

Každý strom je iný

Ak ste sa už rozhodli, že objímanie stromov je pre vás to pravé orechové, čaká vás ešte jedna vec. Vybrať si ten svoj, pretože každý lieči niečo iné:

  • Dub je symbol sily a múdrosti. Objímajte ho, pokiaľ sa cítite unavení alebo neviete, ako ďalej v život
  • Lipa priťahuje do života harmóniu, upokojuje vaše vzťahy
  • Breza je tu pre tých, ktorí si chcú udržať mladosť, radosť zo života a tvorivosť
  • Vŕba upokojuje, ak ste nervózni alebo podráždení
  • Buk pomáha navodiť vnútornú pohodu
  • Orech posilňuje sebaistotu, dáva pocit slobody. Ak vás čaká ťažké rozhodnutie, môže pomôcť práve on
  • Gaštan upokojuje a mierni strach, používa sa aj pri rôznych bolestiach
  • Borovica uľavuje pri reumatických bolestiach
  • Smrek čistí organizmus, pomáha s únavou
  • Jedľa navracia v ťažkých životných situáciách silu a chuť žiť
Prečítajte si tiež:
Objavili sa vám na tele červené škvrny? Prezradíme vám, či je čas na paniku alebo nie

 

Objímanie stromov nie je bláznivé - viete, ako vám to pomôže?
Pixabay.com

Prečo je výber správneho stromu dôležitý?

Jednoducho by sme mohli povedať, že nájdete liečivé stromy i tie, ktoré sú vysávači dobrej energie. Kým niektoré dajú energiu a liečia z choroby, iné berú jej nadbytok. Pri silnom strese, smútku či bolesti sa treba zbaviť negatívnej energie. Odporúča sa pristupovať k stromu zo severnej strany, oprieť sa oň a požiadať o pomoc. Objímanie stromov je tak očistou tela a ducha.

 

Prečítajte si tiež:

Zapojila sa celá krajina: Dánsko pomáha vysadiť stromy cez vlastnú zbierku!

Zdroj: bratislavskenoviny.sk  izdravie.sk  mysmezeny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií