Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žiarivo biele zuby môžete získať už z pohodlia domova. TÁTO metóda bielenia je vraj najúčinnejšia

Ide to lacno aj jednoducho

Po krásnom úsmeve plnom bielych zubov túži úplne každý. Roky počúvame o účinných zubných pastách, ktoré nakoniec neprinesú žiaden vytúžený efekt. Ako si teda vybieliť zuby šetrne a zároveň účinne?

Portál askthedentist.com informuje, že žltnutie zubov je prirodzenou súčasťou života. Rovnako ako naše vlasy či nechty, aj naše zuby starnú a ukladá sa na nich povlak z každodennej stravy. A keďže chceme, aby naše zuby vyzerali ako nové, skúšame ich bielu farbu udržiavať rôznymi spôsobmi.

Pri bielení zubov ide o vonkajší aj vnútorný proces. Pri vonkajšom bielení chrupu dochádza k odstráneniu povlaku na povrchu, zatiaľ čo pri vnútornom sa do zubu zasahuje hĺbkovo. Vonkajší povlak od fajčenia, čaju či kávy sa jednoducho odstráni bieliacou zubnou pastou alebo jednoduchým ošetrením u zubára. Pri hĺbkovom zásahu je pre maximálny efekt potrebné použiť napríklad bieliaci gél.

Nie všetky prostriedky sú však bezpečné. Pred bielením zubov je nutné uistiť sa, že nemáte žiadne otvorené krvácajúce ranky, pretože ide o dlhodobejší proces. Navyše, zuby sú omnoho citlivejšie.

Biele zuby bez problémov. Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Bieliaci efekt trvá približne 6 až 12 mesiacov v závislosti od spôsobu vášho životného štýlu. Keďže veľkosť chrupu je u ľudí rôzna, odporúčajú sa využívať bieliace pásky. Častým vedľajším prejavom bielenia zubov je podráždenie ďasien. Z nevhodne zvoleného bieliaceho gélu dokonca môžete aj zvracať. Ak rozmýšľate nad bielením zubov, majte na pamäti, že efekt je väčší, ak ste sa dôkladne starali o svoju zubnú sklovinu. Bolo by chybou žiť v presvedčení, že ak svoje zuby zanedbáte, vďaka bieleniu sa stanú nečakané zázraky. Pretože časté a nadmerné používanie bieliaceho gélu môže natrvalo poškodiť váš chrup.

 Biele zuby bez problémov. Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Metódy bielenia zubov

Bieliaca pasta dokáže odstrániť povlak zo zubov, avšak do hĺbky zubu neprenikne. Nie je vhodné používať ju viac ako niekoľko týždňov, pretože môže poškodiť aj ďasná. Názov bieliaca pasta je ale trochu klamlivý. Chrup nedokáže úplne vybieliť, iba zmierniť jeho pôvodnú farbu. Inou cestou je zvoliť profesionálne bielenie zubov od odborníka. V tomto prípade sa odporúča zvoliť rýchle bielenie. I pri tomto spôsobe sa na chrup aplikuje peroxid, avšak počas jedného dňa nevznikne až taká silná reakcia. Tým zuby pred poškodením chránite oveľa viac, ako keby ste chodili na bielenie oveľa častejšie.

Najvhodnejšou cestou je voľba bieliacich pásikov, ktoré dokážu účinne odstrániť nečistoty zo zubnej skloviny. Zároveň sú jednoduché na použitie a už po niekoľkých aplikáciách môžete vidieť viditeľné výsledky.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií