fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obľúbený tradičný trnavský jarmok dosiahol rekordný zisk

Máte tip? napíšte nám mailom

Trnava zarobila na minuloročnom jarmoku 77-tisíc eur, čo bol druhý najvyšší zisk z tohto podujatia za posledných 10 rokov. Vyplýva to zo správy o priebehu a konečnom zúčtovaní jarmoku.

Najväčšia udalosť mesta

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradíciám dávnych miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta Trnava, na konanie ktorých udelil právo samotný kráľ Belo IV. V Trnave sa pravidelne konalo 8 veľkých trhov, ktoré sa neskôr transformovali na výročné trhy.Po roku 1989 sa jarmok stal najväčším kultúrno – spoločenským podujatím v krajskom meste.

Tradičný trnavský jarmok sa koná každoročne začiatkom septembra v centre mesta, trvá od štvrtku do nedele a zisk z neho putuje do rezervného fondu mesta. Za posledných desať rokov poputoval do rezervného fondu zisk z jarmoku v celkovej výške viac ako 600-tisíc eur.

Obľúbený tradičný trnavský jarmok dosiahol rekordný zisk
Zdroj: Marek Martinek

Z čoho jarmok profitoval?

Celkové príjmy vlani dosiahli viac ako 192-tisíc eur, výdavky 115-tisíc eur. Poplatok od predajcov bol hlavným príjmom podujatia. Predajcovia občerstvenia platili za stánok 1200 eur, predajcovia iného tovaru od 50 do 300, podľa ponúkaného sortimentu.

Prečítajte si tiež:
LEGO® príbeh 2 je v kinách, animovanému hitu prepožičal hlas aj Ján Koleník, Miro Noga či Laci Strike

Svoj tovar a služby minulý rok na jarmoku ponúkalo 502 predajcov, zarátali medzi nich aj predávajúcich na súbežnom podujatí Stredovek pod hradbami. Prevádzkovateľ kolotočov zaplatil za miesto na Dolnopotočnej ulici 30-tisíc eur, ďalší kolotočiari sa rozložili na pozemkoch, ktoré nepatria mestu. Najväčšie výdavky mali organizátori jarmoku na kultúrny program, čistenie ulíc a odvoz odpadu. Tradičný trnavský jarmok za posledných 10 rokov zarobil Trnave spolu 610-tisíc eur.

Obľúbený tradičný trnavský jarmok dosiahol rekordný zisk
Zdroj: Marek Martinek

Na čo sa môžeme v septembri tešiť?

Mesto Trnava už zverejnilo aj termín tohtoročného jarmoku, bude sa konať v centre Trnavy od 5. do 8.septembra. Počas štyroch dní lákajú do Malého Ríma mnohých návštevníkov predovšetkým ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov, či medovnikárov. Samozrejme, nebudú chýbať ani tradičné jarmočné dobroty – lokše, husacina a burčiak, ba ani kolotoče, či bohatý sprievodný kultúrny program na Trojičnom námestí.

Obľúbený tradičný trnavský jarmok dosiahol rekordný zisk
Zdroj: Marek Martinek

Zdroj:

mytrnava.sme.sk / SITA

regiontirnavia.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií