Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obmedzenie tweetov na Twittri, používatelia budú mať limit príspevkov, ktoré uvidia

Neoverené účty si môžu teraz prečítať tisíc príspevkov denne.

2.7.2023 (SITA.sk) – Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter zaviedla dočasný limit na počet tweetov, ktoré si používatelia môžu prečítať za deň. Ako referuje spravodajský web BBC, majiteľ platformy Elon Musk obmedzil väčšinu používateľov na prezretie maximálneho počtu tweetov denne.

Neoverené účty si môžu teraz prečítať tisíc príspevkov denne. V prípade nových neoverených účtov to bude 500. Účty so statusom „overené“ sú v súčasnosti obmedzené na 10-tisíc príspevkov denne. Známy miliardár pôvodne stanovil prísnejšie limity, tie však zmenil v priebehu niekoľkých hodín po oznámení kroku.

Musk argumentoval tým, že chce zabrániť neoprávnenému sťahovaniu potenciálne cenných údajov zo siete a systémovej manipulácii. Nevysvetlil však, čo by v tejto súvislosti mala znamenať systémová manipulácia. Uvedený krok však označil za „dočasné mimoriadne opatrenie“.

Nie je taktiež úplne jasné, na čo Musk narážal pri zmienke o sťahovaní údajov, ale zdá sa, že mal na mysli zbieranie veľkého množstva údajov používaných spoločnosťami umelej inteligencie na trénovanie veľkých jazykových modelov poháňajúcich chatboty, ako napríklad ChatGPT od Open AI a Bard od spoločnosti Google.

Viac k témam: Sociálne siete, Umelá inteligencia
Zdroj: SITA.sk – Obmedzenie tweetov na Twittri, používatelia budú mať limit príspevkov, ktoré uvidia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií