Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obnovenie hraníc z roku 1991 predpokladá už len 45 percent Ukrajincov, skeptickí sú najmä mladí ľudia

Ide o výrazný pokles v porovnaní s februárom 2023.

6.4.2024 (SITA.sk) – Len 45 percent Ukrajincov verí, že vojna sa skončí obnovením hraníc krajiny z roku 1991. Vyplýva to z prieskumu Medzinárodného republikánskeho inštitútu (IRI), informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podiel Ukrajincov, ktorí veria, že ich krajina opäť získa všetky Rusmi okupované územia, výrazne klesol v porovnaní s februárom 2023, keď bol najvyšší. Vtedy obnovenie hraníc z roku 1991 predpokladalo 74 percent obyvateľov krajiny.

Z najnovšieho prieskumu IRI vyplýva, že menej optimistickí sú mladší respondenti vo veku 18 až 35 rokov. V tejto vekovej skupine opätovné získanie všetkých okupovaných území predpokladá len 37 percent oslovených. Medzi ľuďmi vo veku nad 51 rokov obnovenie hraníc z roku 1991 očakáva 52 percent respondentov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: obnovenie hraníc, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Obnovenie hraníc z roku 1991 predpokladá už len 45 percent Ukrajincov, skeptickí sú najmä mladí ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií