fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovská supercela spôsobila v Maďarsku veľké škody

Extrémne búrky sa počas včerajšieho dňa prehnali cez viaceré oblasti severného a severozápadného Maďarska. Supercelárne búrky spôsobili veľké škody, no boli aj veľmi fotogenické.

Máte tip? napíšte nám mailom

Mohutné búrky začali vznikať v popoludňajších hodinách na juhovýchode Rakúska. Postupne sa sformovali viaceré supercely, pričom jedna z nich prešla stovky kilometrov a rozpadla sa až v oblasti Tatier.

Supercelárne búrky priniesli veľké krúpy, ktoré dosiahli v priemere aj 4-5 centimetrov. Sprevádzane boli ale aj silným nárazovým vetrom.

V oblasti Dunakeszi, severne od Budapešti, sa vytvorila včera popoludní ďalšia supercelárna búrka, ktorá bola sprevádzaná najmä silným nárazovým vetrom. Vietor tam vyvrátil desiatky stromov, ktoré poškodili autá, ploty a ďalšie predmety.

Intenzívne búrky sa vyskytli neskôr aj na juhu západného Slovenska a v mnohých oblastiach na juhu stredného Slovenska a na Gemeri.

Veľmi silné búrky sa dnes vyskytnú aj v oblasti západného Slovenska. Sprevádzané môžu byť veľmi silným nárazovým vetrom a vylúčený nie je ani vznik tornáda.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií