fbpx
OBROVSKÉ NEŠŤASTIE: Potopil sa trajekt – takmer 130 ľudí je nezvestných!

OBROVSKÉ NEŠŤASTIE: Potopil sa trajekt – takmer 130 ľudí je nezvestných!

Nepriaznivé poveternostné podmienky spôsobili stroskotanie trajektu. Stovky záchranárov pátrajú po možných preživších, zatiaľ však neúspešne. 

Najmenej 128 pasažierov je stále nezvestných po tom, čo sa potopil preplnený indonézsky trajekt na jazere Toba nachádzajúcom sa na ostrove Sumatra. Neustále sa ozývajú ďalší príbuzní ohlasujúc, že ich blízki neprišli domov. Vyslaných bolo niekoľko pátracích jednotiek, prácu im však výrazne sťažuje silný a neutíchajúci dážď a obrovské vlny.

Hoci ide o veľké nešťastie, v Indonézii nie je ničím nezvyčajným. Podľa úradov bol trajekt prevádzkovaný ilegálne, bez zoznamu pasažierov a cestovných lístkov. Drevené plavidlo malo kapacitu 60 pasažierov, ale prevážalo aj niekoľko desiatok motocyklov. Či sa na palube nachádzali aj cudzinci, nie je známe.

tasr.sk

Zdroj: teraz.sk

Foto: tasr.sk, pixabay.com

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)