fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovský protest proti spoločnosti Nike. Ľudia podpaľujú ich produkty a búria sa – viete prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

V Amerike sa rozprúdila vzbura proti firme Nike. Ľudia podpaľujú svoje tenisky i ponožky. Dôvodom je najnovšia kampaň s Colinom Kaepernickom.

Viete, čím sa Colin Kaepernick previnil? Stalo sa to ešte v roku 2016 počas zápasu NFL. Keď na začiatku hrala americká hymna, všetci stáli a preukazovali rešpekt voči hymne, a tým aj svojej krajine. Teda až na Colina. Ten zostal rebelantsky sedieť na protest voči správaniu a voči ľuďom rôznych etnicít. No a odvtedy sa národ delí do 2 skupín – na tých, ktorí mu za tento čin prejavujú rešpekt a na tých, ktorí to považujú za vulgárnu neúctu voči vlastnej rodine.

Spoločnosti Nike patrí očividne do skupiny prvej a Colinovým gestom sa nechala inšpirovať aj pri svojej poslednej kampani. V ich najnovšej reklame otvorene adresujú Colinove politické stanovisko slovami: „Believe in something. Even if it means sacrificing everything.“ (preklad: Vždy verte. Aj keby to znamenalo vzdať sa všetkého.)

Tí, čo pred dvoma rokmi vnímali nepostavenie sa na hymnu ako urážku, sa nezdržali drastických činov. Internet hneď obleteli videá s horiacimi Nike teniskami, či rozstrihanými ponožkami. Mnohé z príspevkov obsahovali hashtag #JustBurnIt.

Prečítajte si tiež:
Mlieko zo svojich prsníkov použila do brownies. Tie zjedlo niekoľko študentov. Takéto reakcie to vyvolalo

Drastické? Čo si o tom myslíte vy?

 

Zdroj: https://www.interez.sk/ludia-protestuju-proti-reklame-nike-podpaluju-svoje-tenisky-a-ponozky-a-to-z-tohto-dovodu/

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií