fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obvinení pracovníci Kriminálneho úradu finančnej správy budú stíhaní na slobode

Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu nevziať Štefana P. do väzby.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý pracovník Kriminálneho úradu finančnej správy Štefan Palatický, ktorý čelí obvineniu z trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom v pondelok Najvyšší súd SR s tým, že na slobode ponechal aj ďalšieho obvineného v danej veci Vladimíra H.

„Najvyšší súd na verejnom zasadnutí v trestnej veci Štefana P. a spol. sťažnosť prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 10. decembra zmietol ako nedôvodnú,” informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v sobotu 10. decembra Štefana P. a Vladimíra H. do väzby nevzal, aj keď u oboch obvinených konštatoval, že ich trestné stíhanie je dôvodné. V prípade Štefana P. síce sudca uznal dôvod preventívnej väzby z dôvodu obavy pokračovania v trestnej činnosti, väzbu však nahradil písomným sľubom a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

U obvineného Vladimíra H. sudca nezistil ani jeden z dôvodov väzby, preto ho prepustil zo zadržania na slobodu. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

Podľa portálu Aktuality.sk pýtal Štefan Palatický od viacerých osôb úplatky za pomoc s ich trestnými konaniami.

Prečítajte si tiež:
Mikulcovo ministerstvo sa pripravuje na ďalšiu migračnú vlnu z Ukrajiny, s neziskovkami podpísalo memorandum o spolupráci

Viac k témam: Súdy, Úplatky, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinení pracovníci Kriminálneho úradu finančnej správy budú stíhaní na slobode © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií