Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obvinení Ukrajinci a Bielorusi putujú do väzby za držbu a výrobu nelegálnych cigariet

Pri zásahu finančnej správy sa v nelegálnej výrobni cigariet zaistilo približne 30 ton tabaku, dve výrobné linky a veľké množstvo nelegálne vyrobených cigariet.

6.11.2023 (SITA.sk) – Súd vzal na návrh prokurátora do väzby 29 obvinených z Ukrajiny a Bieloruska, ktorých príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) odhalili pri držbe a výrobe nelegálnych cigariet.

Výrobňa nelegálnych cigariet

Obvinili ich za zločin porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR a Úradu špeciálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

Finančná správa spresnila, že osoby odhalil KÚFS pri zásahu v nelegálnej výrobni cigariet. V rámci prehliadky iných priestorov zaistili dve výrobné linky, približne 30 ton tabaku a veľké množstvo už nelegálne vyrobených cigariet.

Vzatie obvinených do väzby

Prokurátor Okresnej prokuratúry Prešov informoval, že u všetkých obvinených existovala dôvodná obava, že by na slobode ušli a mohli by sa skrývať, aby sa vyhli trestnému stíhaniu.

Rovnako bola dôvodná obava, že budú pokračovať v páchaní ďalšej trestnej činnosti, a preto bolo všetkých 29 obvinených uplynulý víkend vzatých do väzby.

Viac k témam: Finančná správa, Nelegálne cigarety, Prokuratúra, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Obvinení Ukrajinci a Bielorusi putujú do väzby za držbu a výrobu nelegálnych cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií