fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obvinený príbuzný exministra Žigu na súd neprišiel, proces sa začne až v januári

Štefan Žiga je stíhaný pre trestný čin podplácania.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku mal v pondelok začať súdny proces, v ktorom čelí obžalobe Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu. Je stíhaný pre trestný čin podplácania.

Obžalovaný sa však na súd nedostavil. Dôvodom je práceneschopnosť pre ochorenie COVID-19. Proces s tak začne až 10. januára budúceho roku.

Štefan Žiga bol pôvodne obvinený, že odovzdal úplatky v celkovej výške 175-tisíc eur. Tie mali v období rokov 2016 až 2020 smerovať bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernardovi Slobodníkovi, ale aj bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovítovi Makóovi.

Vo veci podplácania Makóa však nakoniec Generálna prokuratúra SR prostredníctvom paragrafu 363 Trestného poriadku zrušila Štefanovi Žigovi obvinenie. Peniaze pre Slobodníka sa mali týkať vyšetrovania kauzy známej ako Valčeky, v ktorej išlo o nadmerné odpočty DPH.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený príbuzný exministra Žigu na súd neprišiel, proces sa začne až v januári © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovič naložil Sulíkovi a dal mu niekoľko rád, zverejnil aj SMS správu o vyprevadení Kollára
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií