Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obvinili 47-ročného muža z Bratislavy, mal neoprávnene nakladať s odpadmi

Vzniknúť mala niekoľkometrová navážka za pomoci ťažkých mechanizmov.

30.7.2023 (SITA.sk) – Polícia obvinila 47-ročného M. K. z Bratislavy a právnickú osobu so sídlom v Bratislave zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Obvinené osoby v rokoch 2012 až 2018 v druhom bratislavskom okrese v katastrálnom území Podunajské Biskupice vykonávali v rozpore s právnymi predpismi skládkovanie odpadu rôzneho druhu a katalógového zariadenia.

„Obvinená osoba takto konala v rozsahu vyčíslenom na viac ako 7,1 milióna eur a právnická osoba v rozsahu viac ako 350-tisíc eur. Obvinení pod zámienkou povolenej činnosti zhodnocovania odpadov tento odpad ukladali a vykonávali s ním rôznu manipuláciu, čím vytvorili niekoľkometrovú navážku za pomoci ťažkých mechanizmov,“ v tlačovej správe o tom informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru.

Obvinení tak spôsobovali zmiešanie rôznych druhov odpadov, ktorý nemali v úmysle zneškodniť. Na území tak vznikla nelegálna skládka odpadu.

Viac k témam: Nelegálna skládka odpadu, Obvinenie, Podunajské Biskupice, Polícia
Zdroj: SITA.sk – Obvinili 47-ročného muža z Bratislavy, mal neoprávnene nakladať s odpadmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií