fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Očarujúcu polárnu žiaru môžeš vidieť z tohto netradičného miesta. Pozri sa, aká je nádherná!

Máte tip? napíšte nám mailom

Polárnu žiaru môžeš vidieť už z postele a pod “holou” oblohou.

Vo fínskom Laplande sa nachádza očarujúce stredisko Kakslauttanen, ktoré ti umožní dívať sa na polárnu žiaru z pohodlia postele. Nie, nebudeš mrznúť v chladnej arktickej zime. Posteľ spolu s ďalším drobným nábytkom je v sklenenom iglu s fantastickým výhľadom na hviezdy a polárnu žiaru. Romantickejšie miesto, ako si vychutnať toto nebeské divadlo si už ani nevieme predstaviť. Okrem polárnej žiary tu môžeš zažiť aj jazdu na koni či záprah sibírskych husky. Môžeš sa ísť aj sánkovať, lyžovať či vyskúšať si snowmobiling.  Jedna noc pre dve osoby ťa v tomto okúzlujúcom hoteli vyjde približne na 415€.

V iglu sa dokonca nachádzajú aj toalety a v niektorých aj sprchový kút.

Aurora Borelis, alebo ak chceš polárna žiara na severnom póle, je svetelné divadlo, ktoré vzniká na oblohe pôsobením elementárnych častíc slnečného vetra pri vstupe do zemskej atmosféry či do atmosféry iného telesa.

Výskyt aj sila polárnej žiary závisí od slnečného vetra, ktorý je závislý od slnečnej aktivity. Pri vysokom slnečnom vetre a vyššej slnečnej aktivite sa môže stať, že je polárnu žiaru vidno aj v strednej Európe. V roku 2003 ju mnohí videli aj v Taliansku.

Prečítajte si tiež:
V Prahe na Karlovom moste sa konala obrovská párty. Česi sa lúčili s koronavírusom

Stredisko Kakslauttanen má štyri typy izieb: Queen apartmán, zruby, tradičný dom a slávne sklenených iglu.

kakslauttanen-glass-igloo-northern-lights-2

 

Iglu sú vyrobené zo špeciálneho skla, takže by vám tam malo byť naozaj teplúčko. V stredisku sú aj reštaurácie a iglu bar.

the-resort-features-several-restaurants-too-including-this-igloo-barrestaurant

the-two-person-igloos-include-a-toilet-and-the-option-of-an-extra-bed

Polárnu žiaru v tejto oblasti môžeš vidieť približne 200 dní v roku. Stredisko je otvorené od apríla do augusta.

this-far-north-you-can-see-the-aurora-borealis-around-200-days-a-year-glass-igloos-are-available-from-august-through-april-which-are-the-best-time-to-see-this-natural-light-show while-temperatures-around-these-parts-can-get-as-low-as-40f-the-igloos-are-made-from-a-special-thermal-glass-that-keeps-the-inside-toasty-and-the-glass-from-frosting-over

while-the-northern-lights-are-incredible

 

V blízkosti hotela sa nachádza aj Santov dom, ktorý môžeš navštíviť

theres-also-the-option-of-visiting-santas-home-which-is-apparently-not-in-the-north-pole

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií