Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ocenenie Úradnícky čin roka získala kontrolórka ministerstva dopravy, ktorá odhalila daňové úniky v oblasti autoškôl

Ocenenie sa koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej, Úradu vlády SR a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

10.6.2024 (SITA.sk) – Ocenenie Úradnícky čin roka získala kontrolórka ministerstva dopravy Renáta Cződörová za mimoriadny prínos pri odhalení daňových únikov v oblasti autoškôl.

Informoval o tom Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť a priblížil, že Cződörová pri kontrole jednej z autoškôl spozornela, keď firma označila vyrubenú pokutu za likvidačnú.

Míľa navyše

Po podrobnom preskúmaní financií zistila nesúlad medzi deklarovanými príjmami a počtom žiakov. Jej analýza viedla k rozsiahlej kontrole po celej krajine, čo v konečnom dôsledku prinieslo do štátneho rozpočtu o 2,2 milióna eur viac.

Po podobnom prepočte na malej vybranej vzorke autoškôl zaslala podnet na daňový úrad v Košiciach. Daniari spravili následne kontroly po celej krajine. Analýzu kontrolórka vykonávala mimo svojej pracovnej doby vo voľnom čase.

„Porota Úradníckeho činu roka sa snaží hľadať úradníkov, ktorí idú takzvanú míľu navyše. Cződörová išla tých míľ omnoho viac,“ uviedla riaditeľka inštitútu Veronika Jursová Prachárová, ktorá bola súčasne členkou poroty ocenenia.

Toto ocenenie organizuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť v spolupráci s Klubom úradníkov dobrej vôle s cieľom poukázať na prínos úradníkov k zlepšovaniu verejných služieb na Slovensku.

Verejná služba

„Aj tohtoročná víťazka ukazuje, že každý poctivý a kvalitný profesionál vo verejnom sektore môže nielen zásadne zlepšiť služby štátu, ale dokonca aj ušetriť nemalé finančné prostriedky,” uviedla Barbora Belovická z Klubu úradníkov dobrej vôle.

K ďalším finalistom patrili aj hlavný kontrolór mesta Prešov Alexander Ernst a bývalý analytik Inštitútu sociálnej politiky ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Marek Hlaváč.

Ocenenie sa koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej, Úradu vlády SR a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

„Verejná služba je ušľachtilá profesia. Vyžaduje si talent, odhodlanie a obetavosť. Tohtoročná laureátka a finalisti sú inšpiráciou pre nás všetkých a stelesňujú hodnoty, ktoré pomáhajú k pokroku vo verejnej správe,“ uzavrel vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Vladimír Šucha.

Viac k témam: Úradnícky čin roka, Verejná správa
Zdroj: SITA.sk – Ocenenie Úradnícky čin roka získala kontrolórka ministerstva dopravy, ktorá odhalila daňové úniky v oblasti autoškôl © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií