fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ochladí sa až o 22°C. Najskôr teplo, potom búrky a sneženie

Na Slovensko mieri veľmi premenlivé počasie. V priebehu nasledujúcic dní sa počasie poriadne zmení. Najskôr nás čakajú vysoké teploty, ktoré vystriedajú búrky a následne príde prudké ochladenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nadchádzajúce dni budú poriadne divoké. Počasie totiž bude mimoriadne premenlivé a v niektorých aspektoch nás čaká doslova extrémne počasie. To budeme badať predovšetkým na extrémnom ochladení, ktoré so sebou prinesie niekoľko problémov.

Najskôr nás čaká teplé počasie

Naskôr nás však čaká teplé počasie. To zavládne už od piatka a zotrvá do pondelka, keď do našej oblasti bude vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu. Tento prílev teplého vzduchu prinesie mimoriadne vysoké teploty aj na Slovensko.

V priebehu víkendu sa denné teploty budú šplhať dokonca až cez hranicu +25 °C a podľa aktuálnych predpovedí by mal byť najteplejším dňom pondelok, keď teploty vystúpia až k +28 °C.

Potom búrky

Cez strednú Európu začne postupovať studený front, ktorý sa tu zvlní. Pred týmto frontom budú vznikať tzv. predfrontálne búrky, ktoré nás čakajú v sobotu aj v nedeľu. Predfrontálne búrky môžu pomerne rýchlo vznikať a sú nevyspytateľné.

Výraznejšie búrky treba očakávať na Slovensku v nedeľu podvečer a v pondelok, keď už začne postupovať samotný studený front. Za týmto studeným frontom nás potom čaká citeľné ochladenie.

Prečítajte si tiež:
Poriadne sa ochladí! Treba počítať s prehánkami, dažďom aj snežením

Bude aj snežiť

V niektorých oblastiach sa za 24 hodín ochladí aj o viac ako 20 °C. Čo je skutočne významné ochladenie.

Utorňajšie teploty tak s tými pondelňajšími budú zásadne odlišné. V číselnom vyjadrení: zatiaľ čo v pondelok budú na severe teploty od +20 do +22 °C, tak v utorok už len od 0 do +3 °C. Takéto ochladenie, ak sa potvrdí, je v skutku výnimočné a zapíše sa do histórie.

Ochladenie bude také významné, že severné regióny Slovenska sa v utorok môžu zobudiť do zasneženého rána.

Pred nami je tak extrémna zmena počasia, ale ako rýchlo sa ochladí, tak rýchlo sa aj oteplí. Už v druhej polovici budúceho týždňa vystrelia teploty opäť až nad +20 °C.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií