fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ochoreniu COVID-19 podľahla ďalšia osoba, Slovensko tak eviduje 28 úmrtí

Počas piatka (15. 5.) pribudlo na Slovensku 13 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko eviduje 1493 prípadov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke. Na Slovensku počas piatka pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus.

Celkový počet úmrtí je 28. Doposiaľ sa vykonalo 139.986 testov, počas piatka sa ich spravilo 4084. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 1151 ľudí, z toho za piatok zaznamenali 20 vyliečených. Hospitalizovaných je 118 osôb, z toho v 21 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a na pľúcnej ventilácii nie je nikto. Za piatok pribudlo 10 nových prípadov v Košickom kraji. V Nitrianskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji pribudol jeden prípad nákazy. V Banskobystrickom, Bratislavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji počas piatka nepribudol žiaden nový prípad.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií