fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ochranné rúška budú povinnosťou, pred obchodmi budú merať teplotu

Podľa najnovších opatrení budú musieť mať ochranné rúška všetci. Vláda zavádza nové bezpečnostné opatrenia pred koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nosiť ochranné rúška, ktoré zakrývajú nos a ústa, mimo svojho domu či bytu bude povinnosťou. Ľudia, ktorí sa dostanú do radu, budú musieť dodržiavať dvojmetrový rozostup. Od konca marca sa bude pri vstupe do nemocníc, obchodov či iných miest, kde sa hromadia ľudia, merať ľuďom telesná teplota. Informoval o tom dnes premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Od 30. marca budú merať teplotu z čela pri vstupe do všetkých nemocníc, fabrík, obchodov a na ďalších miestach, kde sa zhromažďujú ľudia.

Ďalším novým opatrením je, že v akomkoľvek rade budú musieť ľudia stáť od seba dva metre. „Či to bude vonku alebo vo vnútri pri pokladni,” hovorí Igor Matovič.

Ochranné rúška budú povinnosťou

“Prioritou je teraz ochrana verejného zdravia. Budeme sa však zaoberať aj tým ako pomôcť zamestnancom, živnostníkom, malých podnikateľov, pretože teraz sa ukáže či štát spĺňa svoju úlohu a to ideme ukázať. Ideme riešiť problémy aj po ekonomickej stránke,” povedal Igor Matovič.

Premiér Slovenskej republiky dnes predstúpil pred média, aby objasnil situáciu a predstavil nové opatrenia, ktoré sa týkajú rozširovania nového koronavírusu na Slovensku. Igor Matovič avizuje, že jeho vláda zabezpečí prítomnosť policajtov a armády pred nemocnicami, kde prichádza k výtržnostiam a nedodržiavaniu hygienických štandardov, k nerešpektovania opatrení. 

Na Slovensku platia prísne bezpečnostné opatrenia. Zdroj: TASR, SITA

Dôchodcovia zneužívajú situáciu

Vláda, ústredný krízový štáb a úrad pre verejné zdravotníctvo vyzýva dôchodcov, aby využili hromadnú dopravu len v nevyhnutných prípadoch. Množstvo dôchodcov využíva vlakovú dopravu na výlet do Tatier v spojitosti s pekným počasím.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás vyšší počet testovaní na COVID-19. Pred každou nemocnicou budú odberné miesta, tvrdí Matovič

Bezplatné cestovanie vlakom pre dôchodcov sa neruší, ak však dôchodcovia budú naďalej toľko cestovať aj pre nich sa môžu vlaky zadarmo zrušiť. Igor Matovič hovorí, že ak budú dôchodcovia naďalej často vychádzať z domu, vláda môže prijať aj zákaz vychádzania pre rizikové skupiny.

Vláda vyzýva dôchodcov, aby opúšťali domov minimálne a najlepšie v časoch, kedy sú len pre nich otvorené prevádzky, a to v časoch 09:00 – 12:00.

Dodržujete všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií