fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ochutnal si už kávu zo Starbucks? Tú najlepšiu kávu si pripravíš sám!

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite si si aj ty všimol množstvo internetových obchodov zameraných na predaj kávy, kávovarov a príslušenstva. Pred vyše piatimi rokmi som sa začal o kávu zaujímať viac a spojili sa tak u mňa dve cesty – vášeň pre kávu a chuť s kávou pracovať. Mal som aj ja nutkanie začať hneď predávať kávu cez internet, veď je to také jednoduché –  spraviť si grafiku, zohnať lacnú kávu a spustiť internetový predaj podporený reklamou.

Uvedomil som si, že to nestačí. Najprv som sa vydal na cestu získavania skúseností v tejto oblasti. Len tak som mohol mať istotu, že dôveru zákazníkov dokážem naplniť.

1

Cenné skúsenosti v oblasti prípravy espressa som získal ako mnoho baristov na Slovensku aj ja v Škole kávy u pána Stanislava Cibuľu. Ale až počas práce v kaviarni som spoznal kávový svet a táto cenná prax ma posunula ďalej. Uvedomil som si, že pripraviť  kvalitné espresso v domácich podmienkach je doslova nemožné, pokiaľ človek neinvestuje do pákového kávovaru, ktorý má parametre ako profesionálny kávovar. A ak ti niekto sľubuje, že stlačením gombíka na automate dostanete kvalitné espresso, zabudni na to.

Prečítajte si tiež:
Nové zmeny na Facebook-u! Bude z neho zoznamka?

Doma som si varil kávu v Moka kávovare Bialetti, mletú kávu nahradila zrnková čerstvo pražená káva. Pribudli ďalšie pomôcky na alternatívnu prípravu kávy a to už bola cesta ako si naozaj chutnú kávu pripraviť doslova kdekoľvek.

Inšpirovalo ma to a otvoril som obchod s čerstvou kávou a s potrebným príslušenstvom na prípravu kávy doma. Zákazníci mohli kávy ochutnať, videli alebo si aj vyskúšali prípravu kávy cez Aeropress, Clever Dripper, Chemex a rôzne iné filtre  od Hario.

Z množstva pražiarní sme vybrali na pult kávy z rodinnej pražiarne COFFEESPOT. Spokojnosť zákazníkov bol zrkadlom kvality tejto kávy. Jednodruhové Arabiky ale aj vyladené zmesi kávových zŕn dali skutočne priestor pre každého kávičkára.

2

Partnerský e-shop www.zrnkova.sk je výsledkom nie len nazbieraných skúsenosti, ale hlavne výsledkom pozitívnych ohlasov zákazníkov v kamennom obchode.

Okrem čerstvo pražených káv a príslušenstva Vám www.zrnkova.sk ponúka aj ďalší sortiment. Na jednom mieste tak môžeš spolu s kávou nakúpiť tabuľkové a horúce čokolády LYRA, ovocné a bylinkové čaje Grešík Valdemar a anglické čaje TEAPIGS, ktoré nám učarovali. Popri obľúbených kávach COFFEESPOT a WHITEBEAN v ponuke nájdeš aj kávy zahraničných pražiarní.

Prečítajte si tiež:
Marihuana a mníšky. Ako to spolu súvisí?

Začíname kávou zo švédskej pražiarne JOHAN & NYSTRÖM, ktorú na Slovensku inde nekúpiš. Kávy okrem výnimočnej kvality prinášajú nádherné grafické spracovanie obalov a budú zaradené do stálej ponuky v našom e-shope.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií