fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od roku 2015 bolo na Slovensku odhalených viac ako 12 prípadov obchodovania s deťmi

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR upozorňuje na stálu problematiku obchodovania s deťmi s poukázaním na nútené sobáše.

Máte tip? napíšte nám mailom

V súvislosti s tým pripravilo nové informačné materiály a pripomína pozíciu koordinátora ochrany detí pred násilím, ktorých pôsobí v 46 okresoch už 55. Informovali  o tom z tlačového odboru MPSVR SR.

Obchodovanie s deťmi je najmä v Nitrianskom kraji

„Od  minulého roka intenzívne riešime problematiku detských sobášov najmä v zasiahnutom regióne Nitrianskeho kraja,“ hovorí riaditeľka Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch Mária Vargová.

Pripravuje sa leták

V súvislosti s tým pripravilo stredisko spolu s rezortom spoločný leták „Nútené detské sobáše ako forma obchodovania s ľuďmi“. Jeho cieľom je upozorniť na rizikové faktory, ktoré by mohli viesť k obchodovaniu s deťmi. Leták sa zatiaľ chystá rezort distribuovať prostredníctvom online komunikácie, ale aj regionálnych koordinátorov ochrany detí pred násilím. Dodatočne sa bude rozširovať do škôl a na miesta, kde sa ľudia stretávajú.

„Náš odborný tím intenzívne pracuje na komplexnom materiáli, pričom po skončení opatrení v súvislosti s COVID-19 plánujeme aj realizáciu multidisciplinárnych stretnutí na túto tému,“ dodáva Vargová.

Obeťou sú už 12-ročné dievčatá

V súvislosti s problematikou pripomína rezort práce štatistiku, podľa ktorej bolo od roku 2015 odhalených na Slovensku viac ako 12 prípadov obchodovania s deťmi s cieľom núteného sobáša. Obeťou takéhoto konania sú podľa MPSVR už 12-ročné dievčatá.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Prokurátor obvinil Kajetána Kičuru a dal návrh na jeho väzobné stíhanie

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií