Od tohto hmyzu radšej bež preč! Je nebezpečnejší, ako sa zdá!

Od tohto hmyzu radšej bež preč! Je nebezpečnejší, ako sa zdá!

Na prvý pohľad ničím výnimočný a obyčajný hmyz, akých je na svete tisíce. No tento chrobák je, žiaľ, o niečo nebezpečnejší, ako drvivá väčšina chrobákov. Dávaj si na neho veľký pozor!


V Amerike sa objavil nový druh hmyzu, ktorý sa začal šíriť po celom svete rýchlosťou blesku! Volá sa Bozkávajúci chrobák a je nadpriemerne nebezpečný. To, že je dnes v Amerike neznamená, že zajtra nemôže byť v Európe!

Názov “Bozkávajúci chrobák” možno znie úplne neškodne. Je to však parazitálny hmyz, ktorý šíri v niektorých prípadoch smrteľnú Chagasovú chorobu, ako na ľudí, tak aj na zvieratá.

13521965_1116130415127422_2020104263765159687_n

Táto choroba sa vyskytovala veľmi vzácne. Vďaka tomuto parazitu sa však choroba začala šíriť o čosi rýchlejšie. Štatistiky hovoria jasne! Infikovaných už bolo viac ako 300 000 ľudí a v americkom Texase dokonca zaznamenali aj 400 úmrtí psov. To všetko v dôsledku Chagasovej choroby.

Bozkávajúci chrobáci sa živia krvou. Hryzú ľudí a zvieratá v okolí očí a úst, väčšinou v spánku. Ak sa niekedy stane, že stretneš tento hmyz a ukusí ťa, príznakmi môžu byť slabosť, zlá koordinácia a zmätenosť, záchvaty či trhavé pohyby, zápcha, strata chuti k jedlu, depresia a letargia. Nepatrným znakom je aj zvýšená tepová frekvencia.

Pozri si video o tomto chrobákovi na ďalšej strane článku

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Šokujúce. Takéto veci sa vám môžu stať, keď budete jesť veľa cukru!
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*