Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od začiatku ruskej invázie ozbrojené sily Ukrajiny zostrelili už viac ako 2-tisíc rakiet

Ukrajinskí predstavitelia však stále naliehajú na západných spojencov, aby Kyjevu poskytli viac zbraní.

25.3.2024 (SITA.sk) – Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu ozbrojené sily krajiny zostrelili už viac viac ako 2-tisíc rakiet. Ako referuje web Kyiv Independent, v pondelok to uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Je to výsledok titánskej práce ukrajinských vzdušných obrancov. Tisíce životov zachránili moderné systémy protivzdušnej obrany, ktoré poskytli naši partneri,” napísalo ministerstvo na mikroblogovacej sieti X.

Ukrajinskí predstavitelia však stále naliehajú na západných spojencov, aby Kyjevu poskytli viac zbraní vrátane systémov protivzdušnej obrany a rakiet, na ochranu ukrajinských miest pred pravidelnými útokmi. Moskva totiž od začiatku vojny proti Ukrajine, ktorú odštartovala vo februári roku 2022, odpálila už viac ako 8-tisíc rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Od začiatku ruskej invázie ozbrojené sily Ukrajiny zostrelili už viac ako 2-tisíc rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií