Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy vyše deväťtisíc ľudí

Na strane Izraela zomrelo viac ako 1 400 ľudí. Veľká väčšina sú civilisti, ktorých 7. októbra zabil Hamas pri jeho krvavom útoku na Izrael.

2.11.2023 (SITA.sk) – Od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas zomrelo v Pásme Gazy viac ako 9-tisíc Palestínčanov.

Tvrdí to ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy. O život podľa hovorcu rezortu Ašrafa al-Kidru prišlo 9 061 ľudí, z toho 3 760 bolo mladších ako 18 rokov.

Údaje sa predtým potvrdili

Na strane Izraela zomrelo viac ako 1 400 ľudí. Veľká väčšina sú civilisti, ktorých 7. októbra zabil Hamas pri jeho krvavom útoku na Izrael.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Palestínske ministerstvo zdravotníctva je súčasťou vlády vedenej Hamasom, ale zahŕňa lekárov a štátnych zamestnancov, ktorí nie sú pridružení k tejto skupine.

Jeho údaje o obetiach z predchádzajúcich vojen sa potvrdili pri kontrole OSN, nezávislých vyšetrovaniach a dokonca aj pri izraelských výpočtoch, poukazuje agentúra AP.

Hrozí zdravotná katastrofa

Al-Kidra tiež varoval pred bezprostrednou zdravotnou katastrofou po tom, čo v nemocnici na severe Pásma Gazy prestal fungovať hlavný generátor a ďalšie nemocnice čelia nedostatku paliva a liekov.

Generátor v nemocnici Šifa v meste Gaza, ktorá je najväčšia v oblasti, tiež pravdepodobne čoskoro prestane fungovať.

„Apelujeme na všetky strany, aby zabezpečili bezpečný prechod pre naliehavý tok lekárskej pomoci do Gazy,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy vyše deväťtisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií