fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od zajtra sa otvárajú obchodné centrá. Takéto obmedzenia v nich budú platiť

Od 20. mája sa budú môcť otvoriť kiná, divadlá ( s počtom do 100 ľudí), takisto obchodné centrá bez detských kútikov, vnútorné plavárne a športoviská, no len pre športové kluby, otvorené budú aj vonkajšie športoviská či reštaurácie s verejným stravovaním v interiéri.

Máte tip? napíšte nám mailom

Obchodné centrá sú povinné dodržiavať viaceré bezpečnostné a hygienické opatrenia.

Prevádzky obchodných domov sú súčasne povinné zabezpečiť nefunkčnosť prístrojov, ktoré vytvárajú aerosól (napr. sušiče rúk), – hygienické zariadenia prevádzky musia byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami.

Obchody sú povinné vykonávať dezinfekciu hygienických zariadení každú hodinu, – vo foyeroch budú zrušené všetky miesta na sedenie (prenosné budú odstránené, pevné ohradené páskou), v priestoroch určených na konzumáciu pokrmov alebo nápojov platia podmienky pre prevádzky verejného stravovania.

Ďalej obchodné centrá musia zabezpečiť uzavretie vnútorných detských ihrísk a priestorov obdobných voľnočasových aktivít pre deti. Detaily upravuje opatrenie hlavného hygienika.

Povinné rúška

Vo vonkajšom prostredí už nebudú rúška automaticky povinné. Naďalej však ostáva povinnosť nosiť ich na verejných plochách v interiéri a teda aj v obchodných domoch. “V exteriéri, ak budeme od cudzej osoby vzdialení viac ako päť metrov, nosenie rúška bude dobrovoľné,” upresnil  Igor

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj minv

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií