fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odfotil plačúce dievča na hranici: Videl som strach v ich očiach, hovorí autor najsilnejšej fotografie roka

Máte tip? napíšte nám mailom

Snímku s názvom Plačúce dievča na hranici vyhlásili za najsilnejšiu fotografiu roka. Jej autor situáciu odfotil, aj keď vedel, čo bude nasledovať.

Takmer 5-tisíc fotografov sa zapojilo do 2019 World Press Photo of the Year Contest, ktorého súčasťou bolo neuveriteľných 78,801 fotografií. 

Ťažké je odfotiť tak silné momenty, ktoré so sebou prinášajú aj utrpenie a smútok, upozorňujú na ľudské zlyhanie a predkladajú príbehy, ktoré by sa bez nich do sveta nedostali. A presne v tom spočívajú hodnoty novinárskej a dokumentárnej fotografie.

Taká je aj víťazná fotografia 2-ročnej Yanely Sanchez z Hondurasu, ktorú zachytil fotograf John Moore z Getty Images a nesie názov Crying Girl On The Border (Plačúce dievča na hranici).

Malé dievča na nej plače, pretože jej sestru a matku odvliekli v meste McAllen (štát Texas) úrady USA kvôli ilegálnemu prekročeniu hraníc. Imigranti zvyknú priplávať z Mexika cez Rio Grande, následne ich zadržiava polícia.

„Videl som strach v ich tvárach, v ich očiach. Je naozaj náročné to odfotiť, ak viete, čo bude nasledovať,” hovorí autor víťaznej snímky, ktorý k fotografii poskytol aj rozhovor.

Prečítajte si tiež:
Hviezda sociálnych sietí: Neuveríte, čím si získalo mláďa dugonga fanúšikov po celom svete

Celý zoznam najsilnejších fotografií si môžete pozrieť tu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií