Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odhalili podvod pri obchode so šteniatkami, slovenský podnikateľ ich „predával“ aj mŕtvym dušiam

Kontrolórom finančnej správy tentokrát neušiel podvod pri daňovej kontrole dane z príjmov, ktorý realizoval obchodník so šteniatkami.

24.7.2023 (SITA.sk) – Slovenskému podnikateľovi nevyšiel podvod pri obchode so šteniatkami. Prišli mu naň kontrolóri finančnej správy. Vyrubili mu rozdiel dane v sume takmer 270-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Nákup zvierat od fyzických osôb

Kontrolórom finančnej správy tentokrát neušiel podvod pri daňovej kontrole dane z príjmov, ktorý realizoval obchodník so šteniatkami.

Zvieratá nakupoval od fyzických osôb a následne ich predával, prevažne do Belgicka. Do daňových výdavkov si zahrnul viac ako dvetisíc výdavkových pokladničných dokladov za nákup šteniatok.

Kontrolóri však tieto operácie dôkladne preverili.

Preverovanie identity občanov

Finančná správa pri svojej činnosti využíva aj súčinnosť iných subjektov, ktoré sú v zmysle daňového poriadku povinné oznamovať správcovi dane údaje potrebné na účely správy daní.

V tomto prípade podľa Rybanskej pomohla spolupráca daňových kontrolórov s 37 obcami, ktoré požiadali o preverenie identity občanov uvedených na predložených výdavkových pokladničných dokladoch.

„V čase, keď sa mali šteniatka predať, uvádzané fyzické osoby sa na adrese uvedenej na dokladoch nezdržiavali, neboli na nej ani prihlásení, alebo už neboli nažive. Na základe týchto zistení správca dane podnikateľovi vyrubil rozdiel dane v sume takmer 270-tisíc eur,“ dodala hovorkyňa finančnej správy.

Viac k témam: Dane, Daňový podvod
Zdroj: SITA.sk – Odhalili podvod pri obchode so šteniatkami, slovenský podnikateľ ich „predával“ aj mŕtvym dušiam © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií