fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odídenci z OĽaNO už rokujú o možnej spolupráci s ostatnými stranami, cieľom je zabrániť návratu korupčných politikov

Momentálne má Občiansko-demokratická platforma jedenástich členov.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Občiansko-demokratická platforma, ktorú tvoria odídenci z klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), rokuje so zástupcami iných politických strán o možnej spolupráci pred najbližšími parlamentnými voľbami.

Cieľom rokovaní je spojiť demokratov a zabrániť návratu korupčných politikov. Pre agentúru SITA to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR Kristián Čekovský z Občiansko-demokratickej platformy. Strany, s ktorými rokujú, zatiaľ nechcel konkretizovať, pokladá to za predčasné.

Ako upresnil, aktuálne má platforma jedenástich členov. Okrem neho sú to poslanci Tomáš Šudík, Anna Mierna, Ján Mičovský, Monika Kozelová, Róbert Halák, Martina Brisudová, Vladimír Zajačik, Jaromír Šíbl, Anna Remiášová a Jarmila Vaňová. Žiaden z členov platformy nebol členom strany OĽaNO, takže po vystúpení z klubu už pôsobia nezávisle od hnutia.

Viac k témam: občiansko-demokratická platforma, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Odídenci z OĽaNO už rokujú o možnej spolupráci s ostatnými stranami, cieľom je zabrániť návratu korupčných politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií