fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odkaz vo fľaši od ruského kapitána: Po neuveriteľných 50 rokoch sa našiel na Aljaške

Máte tip? napíšte nám mailom

Rukou napísaný odkaz, ktorý v roku 1969 vložil do fľaše ruský kapitán, našli na Aljaške. O tomto objave plnom spomienok informuje denník Huffington Post.

Tyler Ivanoff našiel fľašu s odkazom uviaznutú v piesku na pláži, keď išiel zbierať drevo na západné pobrežia najväčšieho amerického štátu. „Len som hľadal palivové drevo, keď som našiel fľašu,“ povedal Tyler Ivanoff. „Musel som použiť skrutkovač, aby som mohol vytiahnuť papier, ktorý bol vo vnútri.” Keďže odkazu, ktorý našiel vo fľaši nerozumel, rozhodol o svoj objav podeliť na Facebooku. Vďaka rýchlosti, akou sa tento virálny príspevok šíril rusky hovoriaci používatelia preložili rukou písanú správu, ktorú zanechal námorníkom počas studenej vojny.

I found a message in a bottle today. Any friends that are Russian translators out there?

Zveřejnil(a) Tyler Ivanoff dne Pondělí 5. srpna 2019

„Srdečne vás pozdravujem! V mene materskej lode VRXF Sulak, flotily ruského Ďalekého východu, vás pozdravujem a žiadam vás, aby ste odpovedali na túto adresu: Vladivostok – 43 BRXF Sulak adresované celej posádke. Prajeme vám veľa zdravia, dlhé roky života a dobrú plavbu. 20. júna 1969,“ znie odkaz napísaný modrým atramentom.

Prečítajte si tiež:
Si dávno po rozchode, no stále si nevieš nájsť nového partnera? Možno si sa z toho ešte stále nedostala!
Odkaz nájdený po 50 rokoch vo fľaši - klocher.sk
Zdroj: Russia-1

Spomienky a slzy

Autora odkazu vo fľaši, kapitána Anatolia Prokofievich Botsanenka odhalili ruské médiá. Až do poslednej chvíle pochyboval, že odkaz nájdený vo fľaši je skutočne jeho. Uveril, až keď ho uvidel.

Bývalý ruský kapitán má aj po 50 rokoch množstvo spomienok na plavbu loďou Sulak, kedy odkaz napísal a hodil do mora. Okrem nich si z nej odložil aj podpis manželky slávneho ruského špióna a niekoľko fliaš japonského alkoholu. Keď sa Anatolii Prokofievich Botsanenko dozvedel, že jeho loď spomienok bola v 90. rokoch zošrotovaná, rozplakal sa..

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií