fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odloženie implementácie reformy súdnej mapy bolo podľa Mazáka správnym rozhodnutím

Doba odkladu do júna 2023 je podľa šéfa súdnej rady bohato postačujúca na spustenie nových správnych súdov.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.1.2023 (Webnoviny.sk) – Odloženie implementácie takzvanej novej súdnej mapy, ktorá zahrnuje aj zavedenie nových prvostupňových správnych súdov bolo správne rozhodnutie.

V rozhovore pre agentúru SITA to povedal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. V čase politických turbulencií minister spravodlivosti Viliam Karas podľa neho ani nemal iné riešenie.

Polročný odklad bude stačiť

Mazák sa v tejto súvislosti nazdáva, že doba odkladu, konkrétne šesť mesiacov do júna 2023, je bohato postačujúca na spustenie správnych súdov v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici.

Máme poverených predsedov týchto súdov, jeden už je dokonca aj riadne vymenovaný, zabezpečujú sa budovy, materiálno-technické zabezpečenie, na stole súdnej rady ležia takmer tri desiatky žiadostí o preloženie na tieto nové súdy, vykonávajú sa výberové konania, ktoré, pomaly, ale s istotou, povedú k obsadeniu všetkých 90 miest v základnom správnom súdnictve,” vysvetlil šéf súdnej rady.

Nezáujem o správne súdy je divne živená legenda

Nezáujem sudcov o pôsobenie na správnych súdoch je podľa Mazáka iba „nejaká divne živená legenda”, ktorá opomína, že existuje najvyšší správny súd, ktorý by bez nových správnym súdov len ťažko mohol plniť svoje ústavné poslanie.

Prečítajte si tiež:
SaS odmieta hrať akékoľvek hry, podľa Sulíka si Hegerova vláda dôveru nezaslúži a koniec je nevyhnutný

Skrátka, vo veci nových správnych súdov som opatrný optimista.,” dodal Mazák.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, predseda Súdnej rady SR, Reforma súdnictva, Slovenskí sudcovia, Súdna mapa, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Odloženie implementácie reformy súdnej mapy bolo podľa Mazáka správnym rozhodnutím © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií