fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odovzdanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu preveruje špeciálna prokuratúra, potvrdil Lipšic

Celkovo išlo na Ukrajinu 13 stíhačiek.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry preveruje, či odovzdaním stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nedošlo k porušeniu zákona. Pre médiá to v utorok potvrdil špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Tá vec nám bola postúpená pred pár týždňami a bola pridelená dozorovému prokurátorovi odboru ekonomickej kriminality,” povedal Lipšic. Doplnil, že prokurátor vo veci koná.

Rezort obrany ešte v apríli informoval, že všetky stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko prisľúbilo darovať ukrajinskej strane, sú už na Ukrajine. Celkovo išlo o 13 stíhačiek. Bývalý minister obrany Jaroslav Naď v tejto súvislosti zdôraznil význam stíhačiek pre obranu Ukrajiny a pripomenul, že pre Slovensko boli lietadlá MiG-29 nepoužiteľné.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špeciálny prokurátor, Stíhačka MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Odovzdanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu preveruje špeciálna prokuratúra, potvrdil Lipšic © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií