fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odpadom ku kráse? Tieto prírodné kozmetické produkty denne vyhadzujeme do smetí!

Máte tip? napíšte nám mailom

Krása na dosah

Kozmetické výrobky a reklamy na podobné produkty na nás vyskakujú z každej strany. Skúsili ste však niekedy omladiť či skrášliť svoje telo s pomocou prírodných produktov? Teraz nemyslím krém na tvár s nálepkou “100% prírodné”, ale naozajstné prírodné veci. Pomôcť si môžeme napríklad kávovou usadeninou, citrónom, čajovými vreckami alebo banánovou šupkou. Jednoducho – smetný kôš je jedna obrovská, nevyužitá prírodná drogéria 🙂

Banánová šupka

Šupky zo starších banánov nie sú len na vyhodenie.

Vysoká hladina horčíka a draslíka v nej pôsobí ako prírodné bielidlo zubov. Stačí si z nej malý kúsok odrezať a jemne ho trieť o zuby približne 2 minúty, raz denne. Minerály v nej vám pomôžu zbaviť zuby povrchových nečistôt a fľakov.

Zahraničná blogerka Habiba používa šupku z banánu ako nočný liek na akné. Tiež si treba odrezať kúsok šupky a opatrne ňou trieť časť s vyrážkami. Potom ju treba nechať pôsobiť na tvári až pokým povrch šupky neočernie. Pokožku potom neumývajte – nechajte ju tak celú noc až do rána, až potom ju môžte opláchnuť vodou.

Prečítajte si tiež:
Táto umelkyňa vytvára na vlastnej tvári NESKUTOČNÉ OPTICKÉ ILÚZIE. Nad niektorými z nich budete neveriacky krútiť hlavou!

banán

Kávová usadenina

Môžete ju použiť ako peeling a skrášliť si tak pleť. Okrem toho, že ju zbavíte nečistôt a bude pôsobiť mladšie, zachováte ju sviežu. Takto sa dokážete zbaviť opuchnutých očí aj šupenia pokožky.

Pokiaľ máte unavené oči alebo vás trápia vyrážky a unavená pleť, primiešajte do usadeniny malé množstvo vody – vytvoríte tak zmes, ktorá sa bude podobať paste. Tento peeling naneste na tvár ( pri kruhoch pod očami ju naneste do okolia očí), jemne vmasírujte a nechajte pôsobiť 15 minút. Pokiaľ chcete, do zmesi môžete primiešať kokosový/olivový olej, ktorý tiež dopomôže k sviežej pleti.

377AD9B200000578-3752303-image-a-4_1471838679199

Citrón

Citrón nám v tomto prípade pomôže nielen na pokožku, ale aj na vypranie škvŕn z oblečenia. Fľak ňou jemne vydrhneme a necháme na oblečení pôsobiť celú noc, ráno oblečenie môžete vyprať, fľak by mal zmiznúť. Okrem toho však kôru z citróna môžete použiť aj v prípade, že ste krájali napríklad cesnak a ešte stále ho cítite z kože prstov. Kôra z citróna veľmi dobre pohlcuje pachy, takže si ňou niekoľko minút pred umytím rúk pretierajte prsty a potom ich bežne umyte.

Prečítajte si tiež:
Portréty zachránených zvierat, ktoré ukazujú krásu prekonávanej bolesti...

lemon

Čajové vrecká

Na podráždenú/opuchnutú pokožku alebo vačky pod očami sú dobré vrecká zo zeleného alebo čierneho čaju. Triesloviny, ktoré tieto čaje obsahujú, pôsobia upokojujúco a dokážu zmierniť opuch a začervenanie kože. Stačí, ak po vypití čajové vrecúško necháte vychladnúť a potom ho budete prikladať na potrebné miesto.

tea-bags-11882221

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: pixabay.com  dreamstime.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií