fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, tvrdí Rigó a na Gyimesiho podáva žalobu (video)

Predseda platformy Most-Híd strany Aliancia tvrdí, že Gyimesi svojím konaním porušil zákon.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 14. apríla, 11:35

Poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO) čelí žalobe. Podal ju na neho predseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó. Ako ďalej Rigó informoval na piatkovej tlačovej besede, poslanec ho nazval chorým človekom a taktiež údajne urazil Rigóovu rodinu.

Právo na ľudskú dôstojnosť

Predseda platformy Most-Híd strany Aliancia tvrdí, že Gyimesi svojím konaním porušil zákon a porušil Rigóovo právo na ľudskú dôstojnosť. „Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, čím porušil aj moje právo na súkromie. Keď poslanec ignoroval moju predžalobnú výzvu, podal som naňho žalobu,” dodal.

Podľa vlastných slov sa tak rozhodol preto, lebo je presvedčený, že ak chceme žiť v normálnej krajine, nikomu, ani poslancovi NR SR, nesmieme dovoliť, aby pošliapal naše práva.

Nenávistné slová politikov

„Sme svedkami toho, ako vplývajú na atmosféru v spoločnosti nenávistné slová politikov a aké sú následky toho, keď sa politici svoju neodbornosť snažia zakryť populizmom a hrubým slovníkom. Začiatok tohto trendu v slovenskej politike sa úzko spája s Igorom Matovičom (OĽaNO). Pred pár mesiacmi som vyhlásil, že Matovič a jeho maďarský hlas György Gyimesi sú veľmajstrami slovenského populizmu a politického bulváru,” uviedol Rigó.

Prečítajte si tiež:
Do Slovenských rekordov zapísali najväčšie krňačky na svete, atrakciu obrovských parametrov (foto)

Dodal, že je nebezpečné, keď politici svojimi vyjadreniami rozsievajú zlosť i nenávisť v spoločnosti a nerešpektujú názory svojho politického súpera alebo partnera.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Poslanec, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, tvrdí Rigó a na Gyimesiho podáva žalobu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií