Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odstavením „čurillovcov“ zneužil minister vnútra Eštok svoju právomoc, tvrdí advokát

„Na situáciu budeme reagovať zákonnými prostriedkami,“ dodal Kubina.

27.10.2023 (SITA.sk) – Personálny rozkaz ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka o dočasnom pozbavení štátnej služby takzvaných „čurillovcov“ je neplatný a jeho vydanie je zneužitím právomoci verejného činiteľa.

Súhlas nebol udelený

Konštatuje to na sociálnej sieti ich obhajca Peter Kubina s tým, že na takýto úkon sa vyžaduje podľa zákona predchádzajúci súhlasu Úradu na ochranu oznamovateľov. Tento súhlas však udelený nebol.

„Keďže Ján Čurilla, Pavol Ďurka, Milan Sabota, Štefan Mašin, Robert Magula a Branislav Dunčko sú nedôvodne stíhaní (podľa súdu) už viac než dva roky a doteraz neboli postavení mimo službu, ide o jasné odvetné opatrenie, ktoré nijako nesúvisí s vývojom ich trestného stíhania,“ zdôraznil Kubina.

Pozastavenie výkonu štátnej služby

Doplnil, že presne pre takýto prípad príslušníci Národnej kriminálnej agentúry žiadali a aj dostali ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. „Na situáciu budeme reagovať zákonnými prostriedkami,“ dodal Kubina.

Nový šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov Policajného zboru. Podľa stanoviska ministerstva mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.

Viac k témam: advokát, Čurillovci, Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: SITA.sk – Odstavením „čurillovcov“ zneužil minister vnútra Eštok svoju právomoc, tvrdí advokát © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií