Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„Odstrašujúca“ policajná akcia sa zamerala na nelegálnu migráciu, žiadneho migranta však nezadržali (foto)

V okresoch Lučenec a Veľký Krtíš sa však podľa povereného policajného prezidenta podarilo migrantov odstrašiť, a tí sa vrátili na územie Maďarska.

31.10.2023 (SITA.sk) – Policajný zbor uplynulú noc uskutočnil preventívnu akciu zameranú na boj s nelegálnou migráciou. Ako uviedol pre médiá dočasne poverený policajný prezident Rastislav Polakovič, v období od pondelka 30. októbra od 19:00 do utorkového rána do 5:00 policajti nezaznamenali žiaden záchyt migrantov.

Migrantov vraj odstrašili

V okresoch Lučenec a Veľký Krtíš sa však podľa neho podarilo migrantov odstrašiť, a tí sa vrátili na územie Maďarska.

„Keď videli psov, videli baterky, videli tú silu, otočili sa a išli späť na územie Maďarska,“ povedal Polakovič.

Nasadili aj techniku

Podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) mala dať akcia jasne najavo, že prístup Slovenska k nelegálnej migrácii sa mení.

„Do tejto akcie boli nasadené rádovo stovky ľudí. Príslušníci Policajného zboru, vojaci, technika, ktorú mám k dispozícii, psovodi, drony, vozidlá s termovíziou, člny,“ vyhlásil Šutaj Eštok. Doplnil, že práve technika môže pre strážení hraníc suplovať ľudskú silu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Absolútnou prioritou je bezpečnosť

„Táto akcia mala dať jasne najavo celému svetu, že Slovensko už nie je bezpečnou tranzitnou krajinou,“ skonštatoval minister s tým, že takéto akcie je rezort vnútra pripravený vykonať, kedykoľvek to bude potrebné.

„Malo ísť o odstrašujúcu akciu a demonštráciu toho, že Policajný zbor je pripravený nasadiť všetky prostriedky aby sme jasne deklarovali, že pre nás je bezpečnosť hraníc absolútnou prioritou,“ dodal Šutaj Eštok.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Minister vnútra SR, Nelegálna migrácia, Policajná akcia, Utečenci migranti
Zdroj: SITA.sk – „Odstrašujúca“ policajná akcia sa zamerala na nelegálnu migráciu, žiadneho migranta však nezadržali (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií