fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odvolací súd potvrdil Sarkozymu trest odňatia slobody za korupciu, do väzenia však nepôjde

Je prvým francúzskym prezidentom, ktorý dostal trest odňatia slobody.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2023 (SITA.sk) – Bývalému francúzskemu prezidentovi Nicolasovi Sarkozymu sa nepodarilo odvolať voči trestu odňatia slobody za korupciu. Parížsky odvolací súd však dovolil, aby si trest odpykal doma s monitorovacím zariadením. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zapísal sa do histórie

V roku 2021 Sarkozyho odsúdili na tri roky odňatia slobody, z toho dva podmienečne, za pokus o ovplyvnenie sudcu v separátnom prípade. Je prvý francúzsky prezident, ktorý dostal trest odňatia slobody.

Právnička 68-ročného exprezidenta Jacqueline Laffont po stredajšom verdikte trvajúc na nevine jej klienta povedala, že podniknú ďalšie právne kroky a obrátia sa na kasačný súd.

Telefonáty odpočúvala polícia

Sarkozyho uznali za vinného z toho, že sa v roku 2014, po tom ako skončil v prezidentskom úrade, pokúšal získať informácie od sudcu. Prípad sa sústredil na telefonáty medzi Sarkozym a jeho vtedajším právnikom, ktoré odpočúvala polícia.

Prokurátori presvedčili súd, že niekdajšia hlava štátu ponúkala sudcovi prestížnu prácu v Monaku výmenou za informácie o vyšetrovaní jeho kampane v roku 2007.

Spomenutý sudca a právnik tiež dostali trojročné tresty odňatia slobody, z toho dva podmienečne.

Prečítajte si tiež:
Severná Kórea predstavila novú balistickú strelu, na prehliadke bola aj možná Kimova nástupkyňa

Daný prípad je jeden z niekoľkých korupčných prípadov so Sarkozym. Ten akékoľvek previnenie popiera.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Korupcia, Súdy, trest odňatia slobody
Zdroj: SITA.sk – Odvolací súd potvrdil Sarkozymu trest odňatia slobody za korupciu, do väzenia však nepôjde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií