fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okupanti chystajú v Luhanskej oblasti únosy ďalších detí pod zámienkou lekárskej liečby v Rusku, tvrdia Ukrajinci

Od začiatku tohto roka v Doneckej oblasti podľa správy ukrajinského Národného centra odporu podstúpilo lekárske prehliadky 75-tisíc detí.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Ruské okupačné sily v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny pripravujú únosy ďalších detí pod falošnou zámienkou zdravotných vyšetrení, uviedlo ukrajinské Národné centrum odporu.

Už v apríli sa centrum vyjadrilo, že viac ako 100-tisíc deťom z Doneckej a Luhanskej oblasti odporučili takzvanú „lekársku liečbu”.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Väčšine ukrajinských detí odporučili liečbu v Rusku a rodičia ju nemôžu odmietnuť, pretože im hrozia stratou rodičovských práv, uviedlo centrum. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Od začiatku tohto roka v Doneckej oblasti podľa správy ukrajinského Národného centra odporu podstúpilo lekárske prehliadky 75-tisíc detí. Liečbu v Rusku „predpísali” 39-tisíc deťom, dodalo centrum.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Okupanti chystajú v Luhanskej oblasti únosy ďalších detí pod zámienkou lekárskej liečby v Rusku, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií