fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okupovaným mestom Berďansk otriasli výbuchy, Ukrajinci mali na Rusov zaútočiť raketami Storm Shadow

Explózie nastali približne o 4:00 miestneho času, pričom obyvatelia videli oheň a hustý dym v oblasti miestneho letiska.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2023 (SITA.sk) – Okupovaným ukrajinským mestom Berďansk na brehoch Azovského mora otriasla v nedeľu ráno séria výbuchov.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily, zasiahnuté bolo veliteľstvo ruských okupantov. Straty na ruskej strane zatiaľ upresňujú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Explózie nastali približne o 4:00 miestneho času, pričom obyvatelia videli oheň a hustý dym v oblasti miestneho letiska. Ruskom dosadení predstavitelia mesta tvrdili, že Berďansk zasiahli rakety Storm Shadow.

Ruská protivzdušná obrana údajne zostrelila šesť rakiet a siedma vraj dopadla „na okraj mesta“.

Storm Shadow je riadená strela dlhého doletu so schopnosťami utajenia, ktorú spoločne vyvinuli Spojené kráľovstvo a Francúzsko a ktorá sa zvyčajne aktivuje zo vzduchu.

So streleckým dosahom presahujúcim 250 kilometrov len o kúsok zaostáva za taktickými balistickými strelami ATACMS vyrobenými v USA, o ktoré Ukrajina dlho žiadala.

Viac k témam: Berďansk, rusko-ukrajinský konflikt, strely Storm Shadow
Zdroj: SITA.sk – Okupovaným mestom Berďansk otriasli výbuchy, Ukrajinci mali na Rusov zaútočiť raketami Storm Shadow © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Británia rozšírila sankčný zoznam, na blackliste sa ocitli ruskí generáli zodpovední za vojnové zločiny na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií