Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiu

Z toho dôvodu sa poslanci hnutia neprezentovali na piatkových mimoriadnych parlamentných schôdzach.

21.7.2023 (SITA.sk) – Hnutie OĽaNO a priatelia sa nemieni zúčastňovať politických tančekov predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica.

V stanovisku obyčajných ľudí to uviedol predseda ich poslaneckého klubu Michal Šipoš. Doplnil, že z toho dôvodu sa poslanci hnutia neprezentovali na piatkových mimoriadnych parlamentných schôdzach.

Mimoriadna schôdza ako Ficova kampaň

Peniaze určené na kompenzácie nárastu cien energií pre samosprávy boli vyčlenené v rozpočte a poverený premiér Ľudovít Ódor deklaroval vyriešenie problému v druhej polovici augusta. Navrhované uznesenie mimoriadnej schôdze navyše nemá absolútne žiadny právny charakter a vládu k ničomu nezaväzuje. Je to len súčasť kampane Roberta Fica a tých, ktorí s ním spolupracujú,“ uviedol Šipoš k jednej z mimoriadnych schôdzí. Jej zvolávanie označil za vykopávanie otvorených dverí a politické divadlo.

Mimoriadna schôdza o snahe odvolať policajného prezidenta je ešte absurdnejším divadlom a pokusom o návrat do čias korupčného systému ‚našich ľudí‘, kde polícia bola v područí mafie,“ skonštatoval Šipoš a doplnil, že OĽaNO a priatelia s nezaprezentovali ani na tejto schôdzi, lebo takéto snahy odmietajú.

Podpora vedeniu polície

„Zároveň vyjadrujeme podporu vedeniu polície a spravíme všetko pre to, aby o slobodu vo vyšetrovaní polícia už nikdy neprišla,“ uviedol Šipoš.

Podľa Šipoša stále platí, že ak bude niektorí z ministrov potrebovať schválenie legislatívy dôležitej pre ľudí, ich hnutie je pripravené zúčastniť sa na mimoriadnej schôdzi.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie ministra, Opozícia, Policajti, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predvolebná kampaň, Stanovisko
Zdroj: SITA.sk – OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií