Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ombudsman Dobrovodský prišiel na neohlásenú kontrolu Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov

Podľa zverejnených informácií sa migranti obmedzení na slobode domáhali kontaktu s ombudsmanom.

23.10.2023 (SITA.sk) – Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský v pondelok začal neohlásenú kontrolnú návštevu Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov.

Návštevu vykonal na základe informácií zverejnených organizáciou Frach Collective na sociálnej sieti.

Organizácia uviedla, že dochádza k protestom migrantov, ktorí sú obmedzení na slobode a že na upokojenie situácie bolo povolaných 30 príslušníkov Policajného zboru, vrátane psovoda. Podľa zverejnených informácií sa migranti domáhali kontaktu s ombudsmanom.

„Už 5. júna 2023 som na základe sťažností od zaistených migrantov vykonal neohlásenú trojdňovú návštevu v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce. Preto nadväzujem na vykonávanú kontrolnú činnosť v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov a na základe zverejnených informácií považujem svoju osobnú intervenciu za dôležitú,“ uviedol Dobrovodský.

Dodal, že zverejnené informácie sú závažné a situáciu je potrebné dôkladne preveriť.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Verejný ochranca práv
Zdroj: SITA.sk – Ombudsman Dobrovodský prišiel na neohlásenú kontrolu Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií