Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ondrej Dostál bol znovuzvolený za predsedu Občianskej konzervatívnej strany, delegátom snemu sa prihovoril Ivan Korčok

Republikový snem OKS vo svojom vyhlásení označil za dôležité, aby strana Smer-SD a jej spojenci nezískali všetky dôležité pozície v štáte.

10.3.2024 (SITA.sk) – Ondrej Dostál (poslanec parlamentu, v poslaneckom klube SaS) bol znovuzvolený za predsedu Občianskej konzervatívnej strany (OKS).

Stalo sa tak na republikovom sneme strany, ktorú sa konal v sobotu 9. marca v Trenčíne. Dostál vedie stranu od roku 2012.

OKS podporuje Ivana Korčoka

Republikový snem politického subjektu volil i predsedníctvo, podpredsedami sa opäť stali Zuzana Aufrichtová, Radovan Kazda a Martin Mlýnek a za podpredsedu bol zvolený aj Juraj Bakoš, ktorý dosiaľ pôsobil v predsedníctve OKS.

„Členmi Predsedníctva OKS aj po dnešnom sneme ostávajú Svetozár Gavora, Juraj Petráš, Dušan Sloboda, Vladimír Špánik a Matej Števove. Novou členkou Predsedníctva OKS sa stala Anna Miklušičáková,“ informovala strana.

Snem taktiež potvrdil podporu prezidentskej kandidatúry Ivana Korčoka. OKS bola jedným z prvých politických subjektov, ktoré občianskemu kandidátovi a bývalému ministrovi zahraničných vecí vyjadrili podporu už v novembri minulého roka.

Republikový snem OKS vo svojom vyhlásení označil za dôležité, aby strana Smer-SD a jej spojenci nezískali všetky dôležité pozície v štáte.

Obrana demokracie a právneho štátu

„Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý bude obhajovať demokraciu, právny štát a jeho príslušnosť k Západu. Preto je podľa OKS dôležité, aby sa slovenským prezidentom stal Ivan Korčok,“ uvádza OKS. Korčok tiež zhromaždených delegátov strany pozdravil prostredníctvom zaslaného videoposolstva.

Republikový snem OKS okrem iného schválil i vyhlásenie, ktorým odmietol odklon od Západu a jeho hodnôt a odsúdil rozklad právneho štátu a demokracie.

„Štvrtá Ficova vláda sa nielen odklonila od podpory Ukrajiny, ale čoraz zjavnejšie sa prikláňa k otvorenej obhajobe Putinovho Ruska, spochybňuje našu príslušnosť k Západu, poškodzuje vzťahy Slovenskej republiky s jej zahraničnými partnermi a spojencami a ženie Slovensko do medzinárodnej izolácie,“ píše sa vo vyhlásení.

OKS zdôraznila, že naďalej stojí na strane Ukrajiny. Strana poukázala vo vyhlásení aj na rozklad právneho štátu, úlohu demokratickej opozície v tomto volebnom období vníma v obrane právneho štátu, demokracie a prozápadného smerovania Slovenska.

Viac k témam: Predseda strany, Republikový snem
Zdroj: SITA.sk – Ondrej Dostál bol znovuzvolený za predsedu Občianskej konzervatívnej strany, delegátom snemu sa prihovoril Ivan Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií