Trio Open Reel Ensemle vytvára unikátne skladby tým, že bubnuje na magnetofónové pásky. Na tento zvuk môžete aj tancovať!

Trio Open Reel Ensemle vytvára unikátne skladby tým, že bubnuje na magnetofónové pásky. Na tento zvuk môžete aj tancovať!

reklama

Traja japonskí umelci Wada Yonaga, Yoshida Yu a Yoshida Tadashi sa vo svojom voľnom čase zabávajú tým, že zbierajú staré magnetofóny zo 70. a 80. rokov, pričom sa zameriavajú najmä na pásky. Prečo? Aby vytvorili originálne zvuky, na ktoré môžete pokojne i tancovať. Postup je jednoduchý: Pásky z magnetofónov vyberú, roztiahnú do niekoľkých metrov a upevnia medzi kotúče podobné tým z premietača. Aj keď sa to zdá nemožné, zahrajú na nich čokoľvek.

Hudobné umenie týchto troch mladých talentov, ktorí si hovoria Open Reel Ensemle, sa dá počúvať stále dookola a s otvorenými ústami. Všetky videá zverejňujú na Youtube.com, kde sa tešia veľkému záujmu. Napríklad vo videu uvedenom nižšie majú momentálne viac ako 160 000 zhliadnutí. V nasledujúcom, iba minútovom videu, si môžete vypočuť hneď niekoľko skladieb, ktoré vznikli za pomoci šikovného hudobníka a špeciálne upravených paličiek. Prajeme príjemný hudobný zážitok!

reklama

Zdroj: youtube.com

 

Zdroj: https://www.thisiscolossal.com/2018/08/japanese-percussionist-taps-on-vintage-tape-recorders/, https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=fbjbGQVqj0M

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.