Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opitý muž sa pokúsil ukradnúť auto v obci Krivany, pri krádeži zdemoloval areál miestnej firmy (foto)

Vstúpil na pozemok firmy a vošiel do neuzamknutého, no v tom čase nepojazdného osobného auta.

2.5.2024 (SITA.sk) – Škodu vo výške zhruba 15-tisíc eur spôsobil 41-ročný muž z obce Krivany (okres Sabinov), ktorý sa pokúsil o krádež auta, pričom zdemoloval areál jednej z miestnych firiem.

Auto sa snažil ukradnúť

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž v pondelok 29. apríla, pár minút pred polnocou, vstúpil na pozemok firmy a vošiel do neuzamknutého, no v tom čase nepojazdného osobného auta.

„Vo vozidle sa nachádzali kľúče, a tak neodolal a snažil sa ho ukradnúť. Auto musel opakovane štartovať, pričom s ním narazil do budovy firmy, do oplotenia a ušetrený nebol ani kvetináč,“ skonštatovala Ligdayová. Z auta navyše po celú dobu vytekali prevádzkové kvapaliny, ktoré poškodili príjazdovú cestu i odstavnú plochu.

Pozitívna dychová skúška

„Majiteľovi firmy vznikla škoda približne 10-tisíc eur a majiteľovi vozidla zhruba 5 000 eur,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že 41-ročného muža polícia v krátkom čase obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Muž bol podrobený dychovej skúške, výsledok dosiahol 1,9 promile,“ dodala Ligdayová. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Krádež, poškodzovanie cudzej veci, prešovská policajná hovorkyňa, prešovská polícia, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Opitý muž sa pokúsil ukradnúť auto v obci Krivany, pri krádeži zdemoloval areál miestnej firmy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií