fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky, nafúkal viac ako dve promile

Udalosť sa stala v stredu 3. mája popoludní, keď 52-ročný vodič viedol medzimestský autobus po obci Jasov v smere od obce Poproč.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2023 (SITA.sk) – Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky. Udalosť sa stala v stredu 3. mája popoludní, keď 52-ročný vodič viedol medzimestský autobus po obci Jasov v smere od obce Poproč (okr. Košice – okolie).

Pred jedným z rodinných domov sa však pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, s autobusom zišiel k pravému okraju cesty, kde zachytil dopravné značenie. O udalosti informuje košická krajská polícia na sociálnej sieti.

Vodič však s autobusom ďalej pokračoval v jazde smerom na obec Medzev. Pri areáli jednej z firiem ho ale zastavili policajti a počas kontroly ho podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 2,29 promile. Opakovaná dychová skúška mala dokonca stúpajúcu tendenciu. V autobuse sa okrem vodiča nachádzali ešte tri osoby, žiadna z nich však zranenia neutrpela.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Košice – okolie vodiča obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla záverom polícia.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda, Havária autobusu, Opitý vodič, Vodič autobusu
Zdroj: SITA.sk – Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky, nafúkal viac ako dve promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mladá vodička narazila v Bratislave do stĺpa, jej spolujazdkyňa podľahla zraneniam (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií