Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Orbán je líder Turecka, vyhlásil Trump. Pomýlil si ho s Erdoganom a netrafil ani hranice štátov

Trump označil Orbána za jedného z najsilnejších lídrov kdekoľvek na svete.

24.10.2023 (SITA.sk) – Bývalý americký prezident Donald Trump si zjavne pomýlil svetových lídrov. Na podujatí v rámci kampane v New Hampshire v pondelok označil maďarského premiéra Viktora Orbána za Turka.

Označil ho za silného lídra

Je pravdepodobne jeden z najsilnejších lídrov kdekoľvek na svete. Je to líder Turecka,“ povedal. Turecký prezident je Recep Tayyip Erdoğan, pripomína spravodajský portál Politico.

Trump tiež povedal, že Orbán má „front“ s Ruskom. Tam sa tiež netrafil, keďže Turecko ani Maďarsko nehraničia s Ruskom.

Orbán podporil Trumpa

V minulosti niekdajší americký prezident chválil Orbána, ktorý si svoj štýl vlády pomenoval ako „neliberálnu demokraciu“, a v roku 2019 ho aj hostil v Bielom dome.

Orbán bol zase prvý európsky líder, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016 a vyzval ho, aby neprestával v boji, keď ho obvinili. Skôr počas tohto roka zase Orbán vyzval na návrat Trumpa do prezidentského úradu so slovami „urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier“.

Viac k témam: bývalý americký prezident, Maďarský premiér, Turecký prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Orbán je líder Turecka, vyhlásil Trump. Pomýlil si ho s Erdoganom a netrafil ani hranice štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií