Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Orbán prekvapivo pricestoval do Pekingu, v rámci pokračovania „mierovej misie“ rokoval aj s prezidentom Si Ťin-pchingom (foto)

Minulý týždeň navštívil Ukrajinu a Rusko, kde diskutoval o mierovom ukončení vojny.

8.7.2024 (SITA.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán pricestoval na vopred neoznámenú návštevu Číny. Svoju cestu rámcuje ako pokračovanie „mierovej misie“ po tom, čo minulý týždeň navštívil Ukrajinu a Rusko, kde diskutoval o mierovom ukončení vojny. Jeho návšteva Moskvy pritom vyvolala vlnu kritiky z Kyjeva a od ostatných európskych lídrov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva Viktora Orbána v Kyjeve (fotografie)

Na letisku v Pekingu Orbána privítala viceministerka zahraničia Chua Čchun-jing a ďalší predstavitelia. Maďarský premiér sa neskôr stretol aj s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, informovala čínska štátna televízia CCTV.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okrem Ruska a Ukrajiny koniec vojny „závisí od rozhodnutí troch svetových mocností, Spojených štátov, Európskej únie a Číny,“ napísal Orbán k fotografii na sociálnej sieti Facebook, na ktorej si podáva ruku so Sim.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Stretnutie Viktora Orbána s Vladimirom Putinom v Moskve (fotografie)

Maďarsko si za Orbánovej vlády vybudovalo značné politické a ekonomické vzťahy s Čínou. V krajine sa nachádza niekoľko čínskych závodov na výrobu batérií do elektromobilov a čínsky výrobca elektromobilov BYD tam plánuje otvoriť závod na výrobu áut.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Čínsky prezident, Maďarský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Orbán prekvapivo pricestoval do Pekingu, v rámci pokračovania „mierovej misie“ rokoval aj s prezidentom Si Ťin-pchingom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií