Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Orbán zablahoželal Putinovi k víťazstvu v prezidentských voľbách, urobil tak ako jediný z premiérov v rámci krajín EÚ

Orbán poslal Putinovi list s blahoželaním vo štvrtok po zverejnení oficiálnych výsledkov volieb v Rusku.

22.3.2024 (SITA.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán zablahoželal ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi k víťazstvu v prezidentských voľbách, ktorých priebeh väčšina západných lídrov kritizovala. Orbán, ktorý je všeobecne považovaný za najbližšieho Putinovho spojenca v Európskej únii, podľa šéfa svojho tlačového úradu poslal Putinovi list s blahoželaním vo štvrtok po zverejnení oficiálnych výsledkov volieb v Rusku. Maďarský líder je jediným premiérom v rámci krajín EÚ, ktorý Putinovi zablahoželal.

V Orbánovom liste sa konštatuje, že spolupráca medzi Maďarskom a Ruskom „umožňuje dôležité diskusie aj v náročných geopolitických podmienkach.“ EÚ ruské voľby kritizovala pre to, že sa konali vo „veľmi reštriktívnom prostredí, ktoré ešte zhoršila ruská nelegálna vojna proti Ukrajine“.

„Ruské úrady pokračovali v zintenzívňovaní systematických domácich represií zásahmi proti opozičným politikom, občianskym organizáciám, nezávislým médiám a iným kritickým hlasom,“ uvádza sa vo vyhlásení EÚ.

Viac k témam: blahoželanie, maďarsko-ruské vzťahy, Maďarský premiér, Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Orbán zablahoželal Putinovi k víťazstvu v prezidentských voľbách, urobil tak ako jediný z premiérov v rámci krajín EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií