fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Oščadnici hasiči likvidujú obrovský požiar už takmer 24 hodín

Hasiči likvidujú už takmer 24 hodín požiar rúbaniska v katastri Oščadnice, v miestnej časti Laliky, v okrese Čadca. Hasičom komplikuje prácu vietor a ťažko dostupný terén.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Profesionálni a dobrovoľní hasiči pracovali na likvidácii požiaru do neskorých večerných hodín. Ráno sa uskutočnil prieskum požiariska pomocou vrtuľníka Leteckého útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR. Hasiči naďalej pokračujú v lokalizačných a likvidačných prácach,“ uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru s tým, že pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil.

Viac ako 100 dobrovoľných a profesionálnych hasičov naďalej zasahuje pri rozsiahlom požiari v k.o. Oščadnica, okres Čadca.

Požiar zasiahol 20 hekrárov

Požiar zasiahol plochu o rozlohe približne 20 hektárov. Vrtuľník Leteckého útvaru MV SR uskutočnil doposiaľ 8 zhodov, v hasení bude pokračovať až do zotmenia.

Na požiarisku sú tri ohniská, z ktorých sa hasičom už dve podarilo lokalizovať. Tretie ohnisko sa nachádza v neprístupnom teréne. Na mieste udalosti je aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na viac ako 200 tisíc EUR. Pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil.

Požiar hasia od včera rána

Požiar v Oščadnici časť Laliky, vypukol včera krátko po jedenástej hodine. Na pomoc s hasením požiaru bol na miesto vyslaný vrtuľník Leteckého útvaru MV SR a Modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí – skupina STRED.

Prečítajte si tiež:
Polícia: Preveruje okolnosti rannej explózie bankomatu v Bratislave

Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Čadce, Martina a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZ obcí Krásno nad Kysucou, Oščadnica, Dunajov, Skalité, Raková, Turzovka, Klokočov, Sučany, Stará Bystrica, Turany, Korňa, Kysucký Lieskovec, Staškov, Horný Vadičov, Martin- Priekopa. Hasičom prácu komplikuje ťazko dostupný terén.

Správu aktualizujeme a najnovšie informácie zverejníme na našej domovskej stránke klocher.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr prezidiumhazz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií