fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Oskar 2020: Najviac nominácií si odnáša Joker a Vtedy v Hollywoode

Máte tip? napíšte nám mailom

Nominácie na Oscara 2020 sú už známe. Tento rok patrí filmom Joker a Vtedy v Hollywoode. 

V poradí 92. ročník udeľovania Oscarov sa uskutoční 9. februára v kalifornskom Los Angeles. Rovnako ako vlani, aj tento ročník bude bez moderátora.

Na najlepší film sú nominované filmy Ford v Ferrari, The Irishman, Jojo Rabbit, Joker, Malé ženy, Marriage Story, 1917, Vtedy v Hollywoode a Parazit. Známe sú aj mená piatich najlepších režisérov. Tento ročník ovládli Martin Scorsese (The Irishman), Todd Phillips (Joker), Sam Mendes (1917), Quentin Tarantino (Vtedy v Hollywoode) a Bong Joon-ho, ktorý režíroval film Parazit.

Poznáme nominácie na Oscara

V nomináciách sa každoročne objavia aj mená najlepších kameramanov. Do užšieho výberu sa napokon dostali kameramani filmov, ktoré sú taktiež nominované v kategórii Najlepší film. Sú to Rodrigo Prieto (The Irishman)
Lawrence Sher (Joker), Jarin Blaschke (Maják), Roger Deakins (1917), Robert Richardson (Vtedy v Hollywoode).    

Ocenenie Oscar patrí každý rok aj ľuďom, ktorí sa podieľajú na vytvorení najlepšieho scenára. V kategórii Najlepší pôvodný scenár sú nominovaní Rian Johnson, Noah Baumbach, Sam Mendes, Quentin Tarantino, Bong Joon-ho a Han Jin Won. V kategórii Najlepší adaptovaný scenár sú nominovaní Steven Zailian, Taika Waititi, Todd Phillips, Greta Gerwig a Anthony McCarten.

Nominovaný bol aj DiCaprio

Najsledovanejšími kategóriami celého večera sú však samotní herci. Spomedzi najlepších herečiek boli vybraté Cynthia Erivová, Scarlett Johanssonová, Saorise Ronanová, Charlize Theronová, ale aj Renéé Zellwegerová. Známe sú aj nominácie v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Medzi piatimi najlepšími herečkami sa umiestnili Kathy Batesová, Laura Dernová, Scarlett Johannsonová, Florence Pugh a Margot Robierová.

V kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe zase Antonio Banderas, Leonardo DiCaprio, Adam Driver, Joaquin Phoenix a Jonathan Pryce. Medzi najlepšími hercami vo vedľajšej úlohe sa dostali Tom Hanks, Anthony Hopkins, Al Pacino, Joe Pesci, ale aj Brad Pitt za stvárnenie kaskadéra vo filme Vtedy v Hollywoode. 

Slávnostné filmové oceňovanie má aj kategóriu, kde sa objavia najlepšie cudzojazyčné filmy. Tento rok sa stali najúspešnejšie Corpus Christi, Honeyland, Les Misérables, Bolesť a sláva a Parazit.

Medzi animovanými filmami uspeli Hľadá sa Yeti aj Toy Story 4

Zrejme najväčším prekvapením je skutočnosť, že sa medzi najlepšími animovanými filmami neumiestnila rozprávka Ľadové kráľovstvo 2. Namiesto toho si nominácie odniesli animované filmy Ako si vycvičiť draka 3, I Lost My Body, Klaus, Hľadá sa Yeti, Toy Story 4. Spomedzi krátkych animovaných filmov sa medzi najlepšie zaradili filmy Sestra, Memorable, Kitbull, Hair Love a Dcéra.

View this post on Instagram

. LISTA DE LOS NOMINADOS A LOS PREMIOS OSCAR 2020 La Academia de Cine de Hollywood ha anunciado este lunes 13 de enero la lista de nominados a los Oscar 2020, la edición número 92ª de los premios de Hollywood, cuya gala se celebrará el próximo 9 de febrero en el Teatro Dolby de Los Ángeles. MEJOR PELÍCULA 🔹#LeMans’66 🔸#Elirlandés 🔹#JojoRabbit 🔸#Joker 🔹#Mujercitas 🔸#Historiadeunmatrimonio 🔹#1917 🔸#ÉraseunavezenHollywood 🔹#Parásitos MEJOR ACTRIZ 🔹#CynthiaErivo 🔸#ScarlettJohansson 🔹#SaoirseRonan 🔸#CharlizeTheron 🔹#ReneeZellweger MEJOR ACTOR 🔹#AntonioBanderas 🔸#LeonardoDiCaprio 🔹#AdamDriver 🔸#JoaquinPhoenix 🔹#JonathanPryce MEJOR DIRECCIÓN 🔹Martin Scorsese, por El irlandés 🔸Todd Phillips, por Joker 🔹Sam Mendes, por 1917 🔸Quentin Tarantino, por Érase una vez… en Hollywood 🔹Bong Joon Ho, por Parásitos MEJOR ACTRIZ SECUNDARIA 🔹Kathy Bates 🔸Laura Dern 🔹Scarlett Johansson 🔸Florence Pugh 🔹Margot Robbie MEJOR ACTOR SECUNDARIO 🔹Tom Hanks 🔸Anthony Hopkins 🔹Al Pacino 🔸Joe Pesci 🔹Brad Pitt #Noticias #PELÍCULA #MEJORACTOR #MEJORACTRIZ #Oscar #Oscars  #OscarAcademy #Hollywood #oscars2020

A post shared by 🇦 🇷 🇹 news_press (@artnewspress) on

Známe sú aj mená najlepších krátkych hraných filmov. Do nominácie sa dostali Bratstvo, Nefta Football Club, The Neighbors’ Window, Saria ale aj film A Sister. Aj kategória dokumentárny film pozná päticu najlepších filmov. Sú to American Factory, The Cave, The Edge of Democracy, For Sama a Honeyland. Medzi najlepšie krátke dokumentárne filmy boli vybraté In the Absence, Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl), Life Overtakes Me, St. Louis Superman, a film Walk, Run, Cha-Cha. 

Najlepšie kostýmy sa objavili vo filmoch The Irishman, Jojo Rabbit, Joker, Malé ženy, Vtedy v Hollywoode. Najlepšie masky zase vo filmoch Bombshell, Joker, Judy, Vládkyňa zla 2 a 1917.

https://www.instagram.com/p/B7RZt13j0IL/

Ocenenie Oscar môžu získať filmoví tvorcovia v 24 kategóriách. Tu je prehľad zvyšných nominácií:

Najlepšia výprava: The Irishman, Jojo Rabbit, 1917, Vtedy v Hollywoode, Parazit

Najlepšie vizuálne efekty: Avengers: Endgame, The Irishman, Leví kráľ, 1917, Star Wars: Vzostup Skywalkera

Najlepšia pôvodná filmová pieseň: Toy Story 4, Rocketman, Breakthrough, Frozen II, Harriet

Najlepšia pôvodná filmová hudbu: Joker, Malé ženy, Marriage Story, 1917, Star Wars: Vzostup Skywalkera

Najlepší strih zvuku: Ford v Ferrari, Joker, 1917, Vtedy v Hollywoode, Star Wars: Vzostup Skywalkera

Najlepšia mixáž zvuku: Ad Astra, Ford v Ferrari, Joker, 1917, Vtedy v Hollywoode

Najlepší strih: Ford v Ferrari, The Irishman, Jojo Rabbit, Joker, Parazit

Zdroj: Explore Entertainment

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií