fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre toto drogy a cvičenie nikdy nekombinujte

Máte tip? napíšte nám mailom

Drogy a cvičenie by ste nemali v žiadnom prípade kombinovať. V tejto súvislosti sa za drogu pokladá aj alkohol, ktorý má za následok množstvo úrazov a nehôd. Najhorší je kokaín, kvôli ktorému môže dôjsť ku strate synchronizácie srdcového rytmu. Zamyslieť sa treba aj nad liekmi, konštatuje osobný tréner a bývalý zápasník MMA, Max Cotton. Kardio je v spojitosti s drogami smrteľnou kombináciou.  

Každý z vás už zažil divoký piatok, ktorý neskončil len pri dvoch pivách. Vtom vášho kamaráta napadne poriadne si dať do tela. Osobný tréner a bývalý zápasník MMA, Max Cotton, varuje, že určite nejde o najlepšiu kombináciu. Obzvlášť, ak spájate drogy a cvičenie Zvyšujete tým riziko infarktu či mŕtvice. V opojení alkoholu ste naviac náchylnejší na vážne a trvalé poranenia.

Žiadna drogy pred zápasom

O kombinácii drog s fyzickou aktivitou vie aj bývalý futbalista a osobný tréner, Mitch Harding. „Keď som bol profesionálnym hráčom futbalu, pil som len občas a vôbec nebral drogy. Mohol som tak hrať na maximum,“ vysvetlil Harding. Radí, aby ste po prehýrenej noci dali telu aspoň dva dni na zotavenie. To znamená, žiadna ťažká fyzická aktivita a dostatok zdravej stravy.

Prečítajte si tiež:
Závislosť od nakupovania: Často ju vie vyriešiť iba psychiater

Harding dodáva, že „nakopnúť“ sa drogami pred zápasom je oveľa horší prípad. Počas svojej futbalovej kariéry mal motto: „Žiadna čiara pred zápasom.“ Ak snívate o dráhe profesionálneho športovca, na drogy by ste mali rovno zabudnúť, dodal Harding.

Ľahké cvičenie je povolené

Vaše telo potrebuje istý čas na to, aby sa zotavilo po poriadnej dávke alkoholu či drog. Neodporúča preto ani vysokointervalové cvičenia, pri ktorých je riziko infarktu či mŕtvice niekoľkonásobne zvýšené. Riešením na „opicu“ je ľahké cvičenie, ktoré vám okrem iného naštartuje metabolizmus. Môžete tak skonzumovať viac zdravého jedla. „Nakopne vás to energiou, zbavíte sa bolesti hlavy a poriadne sa vypotíte,“ uviedol Cotton.

zdroj: womanwineweed.com

Najväčším zlom je kokaín

Je zrejmé, že alkohol je dostatočne veľkým zlom a vaše telo sa po jeho konzumácii bude zotavovať pomerne dlho. Vedec pracujúci v spoločnosti na testovanie liekov, Guy Jones, ale tvrdí, že najhoršou voľbou je kokaín. „Pri kokaíne hrozí, že sa stratí synchronizovanosť srdcového rytmu,“ objasnil Jones.

Užívanie drog pred maratónom je podľa jeho slov priam smrteľná kombinácia. Je to neporovnateľné s užitím Ritalinu a následným dvíhaním činiek. Ritalin sa používa na zlepšenie schopnosti sústredenia sa u dospelých i detí, ktoré trpia ADHD.

Prečítajte si tiež:
FOTOREPORT: Trenčín mesto módy 2018. Kto najviac zahviezdil?

Ani marihuana nie je dobrý nápad

Max Cotton si v súvislosti s problematikou drog a cvičením spomenul na pár klientov, ktorí boli evidentne pod vplyvom marihuany. Napriek tomu, že ju považuje za „jedinú ako-tak prijateľnú drogu“ pred cvičením, postoj zákazníkov sa mu nepáčil. „Aký to má význam? Ľudia pod vplyvom drogy zbytočne platia za môj čas. Určite neboli v najlepšej kondícii,“ spomenul Cotton.

Drogám je najlepšie sa vyhýbať širokým oblúkom. Cotton dodal, že ak sa už rozhodnete pre užitie nejakej z drog, necvičte. „Separujte tieto dve veci,“ povedal.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií