Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ospravedlnenie štátu Haščákovi a Kaliňákovi v kauze Gorila podľa Žilinku dokazuje, že čelil neoprávneným útokom

„Rozhodnutia sme jasne a zrozumiteľne vysvetlili a sú zverejnené na webe Generálnej prokuratúry SR,“ pripomenul generálny prokurátor.

20.10.2023 (SITA.sk) – Postupy a rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní v kauzách kupovania nahrávky Gorila a Súmrak boli nezákonné, pričom za nezákonné trestné stíhanie sa podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi a exministrovi Robertovi Kaliňákovi nakoniec ospravedlnil štát.

Ako ďalej na sociálnej sieti zdôraznil generálny prokurátor Maroš Žilinka, za rozhodnutia podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorými zrušil obvinenia v daných kauzách, si vyslúžil útoky bez vecných a právnych argumentov, úplne ignorujúce zistené zásadné porušenia zákona. Tie mali podľa neho za úlohu len „spochybňovať, diskreditovať a manipulovať“.

Metóda informovania verejnosti

Rozhodnutia sme jasne a zrozumiteľne vysvetlili a sú zverejnené na webe Generálnej prokuratúry SR,“ pripomenul generálny prokurátor. Aj keď metóda informovania verejnosti v štýle „tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou“ je podľa neho lákavou, ubezpečil všetkých, že „lož ostane vždy len lžou“, „pravda zostane vždy len pravdou“ a „porušenie zákona porušením zákona“.

Môžem len zopakovať, že pranierovaný musí byť ten, kto porušil zákon a nie ten, kto na také porušenie poukáže a príjme opatrenia na jeho odstránenie,“ vyhlásil Žilinka.

Pozitívne alebo negatívne reakcie

Aj tieto dva prípady umocňujú podľa jeho slov jeho presvedčenie, že tak ako doposiaľ, bude spolu s kolegyňami a kolegami z Generálnej prokuratúry SR dôsledne reagovať na zistené zásadné porušenia zákona v postupoch a rozhodnutiach orgánov činných v trestnom konaní postupom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. „A to bez ohľadu na pozitívne alebo negatívne reakcie verejnosti, médií alebo ich časti,“ dodal Žilinka.

Viac k témam: akcia Súmrak, Generálny prokurátor, Kauza Gorila, nahrávky, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: SITA.sk – Ospravedlnenie štátu Haščákovi a Kaliňákovi v kauze Gorila podľa Žilinku dokazuje, že čelil neoprávneným útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií